XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Dziś w Polsce tzw. „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Zbiórka do puszek na placu kościelnym na rzecz Afgańczyków cierpiących z powodu zmiany władzy w ich kraju.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 5 rodziny = 700 zł. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – Narodzenie NMP – głównej patronki diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy Świętej.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  7. Spotkania:
  8. Grupa Apostolska i chętna młodzież – w każdy piątek o 20.00;
  9. Ognisko Misyjne i chętni nowi kandydaci – w piątek o godz. 18.00;
  10. aspiranci chłopcy z klas III i wszyscy chętni, którzy pragną zostać ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii;
  11. ministranci – w sobotę o 9.00, lektorzy o 10.00;
  12. schola – w sobotę o godz. 10:00;
  13. Dziewczęca Służba Maryjna i dziewczęta pragnące się w nią włączyć – w sobotę o godz. 11.00;
  14. dzieci z kl. IV-tych zapraszamy do utworzenia kolejnej Dziecięcej Róży Różańcowej. Zapisy u S. Urszuli.
  15. Spotkanie Akcji Katolickiej i chętnych pragnących się włączyć w jej działalność – w piątek na plebani po mszy św. wieczornej.
  16. Składka w przyszłą niedzielę jako inwestycyjna na potrzeby parafii.
  17. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /25 zł/.
  18. Koncert Chóru „Canon” z ok. 25 lecia działalności – za dwa tyg. w sobotę /18 IX) o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie chórzystów, którzy śpiewali w chórze „Canon” na przestrzeni 25 lat.
  19. Zebranie wiejskie mieszkańców wsi Kopalin we wtorek /7 IX/ o 18.00 w świetlicy wiejskiej w Kopalinach.
  20. Przyjmowanie kolejne raty podatku dla mieszkańców Nowego Wiśnicza w dniach od 10 do 15 września w piwnicach Ratusza miejskiego.
  21. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – reportaż z Usnarza Górnego o aktualnej sytuacji koczujących tam migrantach; – o Kongresach Eucharystycznych; – o sieciowym lenistwie, czyli jakie informacje zostawiamy o sobie w sieci korzystając z portali społecznościowych. Jest też nowy „Gość extra” w całości poświęcony osobie kard. Stefana Wyszyńskiego w cenie 10 zł oraz „Mały Gość”.
  22. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Kazimierz Krupa z Połomia Dużego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  23. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …