XXIII Niedziela Zwykła 4 IX 2022 r.

/ 4 – 11 IX 2022 r./

1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny = 250; przelewem bankowym 3 rodziny = 300 zł. Dziękujemy również p. Jackowi Tomaszewskiemu za wykoszenie trawy w obejściu kościelnym. Bóg zapłać.
  3. Obchody 80. rocznicy wywiezienia i eksterminacji społeczności żydowskiej z Nowego Wiśnicza – dziś (niedziela) o godz. 16.00 w Rynku.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek – Narodzenie NMP – głównej patronki diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy Świętej.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – w piątek o godz. 19.00 na plebanii.
  7. Spotkania:
    1. Grupa Apostolska i chętna młodzież z klas 7 i 8 szk. podst. oraz starsi w każdy piątek o 19.00;
    2. Ognisko Misyjne i chętni nowi kandydaci – w piątek o godz. 18.00;
    3. aspiranci chłopcy z klas III i wszyscy chętni, którzy pragną zostać ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii;
    4. ministranci – w sobotę o 9.00, lektorzy o 10.00;
    5. schola i nowe osoby, które chciałyby się włączyć w śpieww sobotę o godz. 10:00;
    6. Dziewczęca Służba Maryjna i dziewczęta pragnące się w nią włączyć – w sobotę o godz. 11.00; dzieci z kl. IV-tych i wszystkie chętne zapraszamy do utworzenia kolejnej Dziecięcej Róży Różańcowej. Zapisy u ks. Adriana.
    7. Chór CANON – w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  8. Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna na potrzeby parafii.
  9. Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegóły na stronie wydziału.
  10. Sklep „Centrum” składa podziękowania wszystkim ofiarodawcom za przekazywane produkty żywnościowe dla uchodźców z Ukrainy. Niewykorzystane produkty zostały przekazane dla naszej „Caritas parafialnej” dla potrzebujących. Bóg zapłać.
  11. Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza na „Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego” w dniach 9 – 11 IX br. W programie min. bezpłatne zwiedzanie zabytków, spacery tematyczne i inne wydarzenia towarzyszące. Szczegóły na stronie: www.zabytki.powiatbochenski.pl.
  12. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy. Jest też „Promyczek Dobra” oraz „Mały Gość”.
  13. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Zofia Badura z Olchawy od str. Kopalin. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …