XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 1 rodzina = 100 zł.; przelewem bankowym 4 rodziny = 550 zł. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w czwartek – św. Korneliusza, w sobotę –św. Stanisława Kostki.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w czwartek od godz. 17.00.
  6. Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na mszę św. wraz z rodzicami – w czwartek o 18.00.
  7. Wspomnienie św. Zygmunta Sz. Felińskiego, założyciela Sióstr, które pracują w naszej parafii – w piątek. Modlitwa o łaski przez Jego wstawiennictwo – w piątek o godz. 17.30 połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Spotkanie dla Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.00 w sali parafialnej.
  9. Spotkanie dla chłopców z kl. III oraz wszystkich, którzy pragną być ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii.
  10. Koncert Chóru „Canon” z ok. 25-lecia działalności pn „Muzyka na srebrny Jubileusz” – w sobotę /18 IX/ o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie chórzystów, którzy śpiewali w chórze „Canon” na przestrzeni 25 lat.
  11. Świadectwo o bł. Ks. Jerzym Popiełuszko, męczenniku naszych czasów – w przyszłą niedzielę przedstawi promotor kultu bł. Ks. Popiełuszki p. Marek Kędziorka. Będzie także okolicznościowa wystawa o bł. ks. Jerzym Popiełuszce na placu kościelnym – w przyszłą niedzielę. Będzie można również nabyć płyty z oryginalnym nagraniem kazań ks. Popiełuszki.
  12. Zapraszamy chętnych z parafii do udziału w Studium Parafialnej Aktywności (SPA). W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
  13. Odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej rozpocznie się w środę (15 IX). Szczegóły na plakacie.
  14. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /25 zł/.
  15. Przyjmowanie kolejnej raty podatku dla mieszkańców Nowego Wiśnicza do środy /15 IX/ w piwnicach Ratusza miejskiego; w Kopalinach w poniedziałek i wtorek /13-14 IX/ w świetlicy wiejskiej od 18.00 do 20.00 oraz dyżur rachmistrza Spisu Powszechnego; w Leksandrowej: od 13 do 15 września, a zebranie w świetlicy wiejskiej w przyszłą niedzielę /19 IX/ o godz. 16.00.
  16. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – Prymas w czasach popkultury – blok specjalnych tekstów o nowych błogosławionych; – o obowiązku pomocy migrantom oraz wymaganiach, jakie powinniśmy spełnić, aby być goszczonymi. Jest też nowy „Gość extra” w całości poświęcony osobie kard. Stefana Wyszyńskiego i Matce Elżbiecie Róży Czackiej w cenie 10 zł oraz „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  17. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …