XXIV Niedziela Zwykła – XII Tydzień Wychowania w Polsce 11 IX 2022 r.

Informacje duszpasterskie

 1. Na piątkowym spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej, po wcześniejszej konsultacji z p. Organistą Krzysztofem Ożógiem oraz organmistrzem p. Sławomirem Piotrowskim, podjęto decyzję o koniecznym remoncie organów polegającym: na wymianie traktury pneumatycznej na elektropneumatyczną, modernizacji wiatrownic, wymianie kontuaru na elektryczny, wymianie zasilania powietrzem, czyszczeniu i strojeniu całego instrumentu itp. Prace rozpoczną się po 2 lutego 2023 r. Przewidywany koszt to kwota 170 000 zł.
  Na spotkaniu omówiono także konieczność prac przy remoncie dachu na domu parafialnym z powodu złego stanu technicznego pokrycia dachowego (dach przecieka w bardzo wielu miejscach) oraz rozszczelnienia wieńca murów, a także wykonania zabezpieczeń p/poż sufitu w auli parafialnej i ocieplenia strychu.
 2. Po odejściu Sióstr Zakonnych strojenia (ukwiecenia) kościoła na niedzielę i święta, śluby i inne uroczystości podjęła się florystka p. Magdalena Dąbrowska. Prosimy narzeczonych, aby wystrój podczas ślubów uzgadniać z p. Magdaleną. Nr telefonu do p. Magdaleny dostępny w kancelarii parafialnej.
 3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 2 rodziny = 350 zł.; przelewem bankowym 8 rodzin = 1350 zł. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – św. Jana Chryzostoma; we środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w piątek – św. Korneliusza.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 6. Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na mszę św. wraz z rodzicami – w czwartek o 18.00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w piątek od godz. 17.00.
 8. Spotkanie Ogniska Misyjnego i chętnych kandydatów – w piątek o godz. 18.00 w domu parafialnym.
 9. Spotkanie Grupy Młodzieżowej – w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 10. Spotkanie chłopców z kl. III oraz wszystkich, którzy pragną być ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii.
 11. Uczniów kl. 8. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na msze św. w niedzielę /18 IX/ o godz. 17.00.
 12. Zapraszamy na kolejną edycję ALPHY w naszej Parafii. Jest to seria spotkań przy kolacji i filmie, podczas których rozmawiamy o najważniejszych pytaniach dot. wiary. ALPHA rozpocznie się w przyszły poniedziałek (26 IX) o godz. 19.00. Będzie zapewniona opieka dla dzieci. Informacje o zapisach znajdują się na ulotkach, plakatach oraz na facebookowych stronach Parafii i ALPHA w Wiśniczu. Serdecznie zapraszamy.
 13. Kurs MARIA MAGDALENA, czyli weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu, aby odkrywać swoje duchowe piękno w relacji z P. Bogiem – w parafii św. Mikołaja w Bochni w dniach 23 – 25 IX br. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.semeia.pl.
 14. Odpust Tygodniowy w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej rozpocznie się w czwartek /15 IX/. Szczegóły na plakacie.
 15. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /30 zł/.
 16. Przyjmowanie 3 raty podatku dla mieszkańców Nowego Wiśnicza: od poniedziałku do czwartku /12-15 IX/ w godz. 9.00-15.00 w piwnicach Ratusza miejskiego; w Kopalinach: we wtorek i środę /13-14 IX/ w świetlicy wiejskiej od 18.00 do 20.00; w Leksandrowej: od 14 do 15 września przez sołtysa.
 17. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – jak wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny wpływają na produkcje energii w Europie; – o wdzięczności za pomoc Polaków. Jest też „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
 18. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.