XXVI Niedziela Zwykła 25 IX 2022 r.

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 3 rodziny = 600 zł. Bóg zapłać.
 2. Kręgi Domowego Kościoła i Szkolne Koło Caritas organizują kiermasz ciast i domowych wypieków – dziś na placu kościelnym. Dochód będzie przeznaczony na operację 6-letniej naszej parafianki.
 3. Koncert Chóru „Canon”, podczas którego, będą zaprezentowane utwory z występu w Pradze – dziś o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zebranie wiejskie w świetlicy w Leksandrowej – dziś o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Wacława; w czwartek – św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała; w piątek – św. Hieronima; w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 6. Międzynarodowa akcja „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” – w środę (28 IX) o godz. 15.00, przy pomniku św. Floriana w Rynku. Prowadzi Akcja Katolicka. Uczestnicząc w tej modlitwie dajemy publiczne świadectwo wiary i ufności w Boże Miłosierdzie.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, jako owoc nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej – w czwartek (29 IX). Porządek adoracji: rozpoczęcie o godz. 14.00 i adoracja mieszkańców Olchawy i Kopalin; Leksandrowa i Łomna – od 15.00 do 16.00; dzieci i młodzież – od 16.00 do 17.00; mieszkańcy Nowego Wiśnicza – od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby każdy z nas znalazł chwilę na udział w adoracji.
 9. Ognisko misyjne zaprasza na spotkanie z naszą parafianką Julką Czuban, która powróciła ze stażu misyjnego w Afryce – w piątek o godz. 18.00 w domu parafialnym.
 10. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 z procesją i Różańcem fatimskim. Na procesję prosimy przynieść świece.
 11. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
 12. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00, a w niedzielę różaniec po Mszy św. wieczornej. Gorąco zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę (2 X) po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
 14. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach Róż Żywego Różańca. Zapisy chętnych osób w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 15. Ks. bp Andrzej Jeż ogłosił termin wyborów do Duszpasterskich Rad Parafialnych. Mają się one odbyć 23 października br. Kandydatami do Rady winni być pełnoletni katolicy, którzy czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty parafialnej i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką. Od dzisiaj do 9 X można zgłaszać w formie pisemnej kandydatów składając kartkę do puszki na ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 16. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /30 zł/.
 17. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – jak przygotować młodzież do sakramentu bierzmowania; – czy Europa stanie się chińską kolonią. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Alfred Smęda z ul. Grunwaldzkiej i † Jan Filipczyk ze Starego Wiśnicza – Zagród. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 19. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …