XXVI Niedziela Zwykła – Niedziela Synodalna 26 IX 2021

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz.18.00 (17.00 w czasie zimowym), w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 rodzin = 800 zł.; przelewem bankowym 3 rodziny = 450 zł. Bóg zapłać. Trwają prace przy wymianie rynien na domu parafialnym, a następnie rozpoczniemy kolejny etap wzmocnienia fundamentów kościoła.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na specjalne atrakcje, m.in. dmuchane zjeżdżalnie. Otwarcie strefy zabaw – dziś o godz. 14.30 na parkingu za plebanią.
  5. Międzynarodowa akcja „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” – we wtorek (28 IX) o godz. 15.00, przy pomniku św. Floriana w Rynku. Prowadzi Akcja Katolicka. Uczestnicząc w tej modlitwie dajemy publiczne świadectwo wiary i ufności w Boże Miłosierdzie.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, jako owoc nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej – w środę (29 IX). Porządek adoracji: rozpoczęcie o godz. 14.00 i adoracja mieszkańców Olchawy i Kopalin do 15.00; Leksandrowa i Łomna – od 15.00 do 16.00; dzieci i młodzież – od 16.00 do 17.00; mieszkańcy Nowego Wiśnicza – od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby każdy z nas znalazł chwilę na udział w adoracji.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; we wtorek – św. Wacława; w środę św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek – św. Hieronima; w piątek – św. Teresę od Dzieciatka Jezus; w sobotę – św. Aniołów Stróżów.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek /30 IX/. O godz. 18.00 msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie na plebanii.
  10. Spowiedź przed I piątkiem: dla dzieci we czwartek od godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00. W Połomiu Dużym w środę o 17.00.
  11. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. wotywne o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00, a następnie różaniec. W Połomiu D. o godz. 17.30.
  12. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia o godz. 17.00, a w niedzielę różaniec po Mszy św. wieczornej. Gorąco zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  13. Poświęcenie różańców dla dzieci klas III (komunijnych) w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy także Rodziców.
  14. Kancelaria parafialna popołudniu będzie czynna od piątku (1 X) w godz. 16.00 – 17.00.
  15. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30, 7.00 i 17.00 z procesją i Różańcem fatimskim. Na procesję prosimy przynieść świece.
  16. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  17. Wernisaż wystawy malarstwa Mirosława Krzyszkowskiego – w sobotę o godz. 16.00 w Galerii „Stara Dzwonnica” przy plebanii. Zapraszamy.
  18. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę (3 X) po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  19. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach Róż Żywego Różańca. Zapisy chętnych osób w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  20. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /25 zł/.
  21. W najnowszym numerze „GN” m.in.: rozmowa z prowincjałem polskich dominikanów o. Pawłem Kozackim, reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek podczas pielgrzymki na Słowację. Jest jeszcze „Gość extra” w całości poświęcony osobie kard. Stefana Wyszyńskiego i Matce Elżbiecie Róży Czackiej w cenie 10 zł oraz „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  22. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: † Stanisława Bratek z ul. Bocheńskiej i † Andrzej Gaworczyk z Połomia Dużego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
  23. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …