XXVII Niedziela Zwykła 3 X 2021

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach Róż Żywego Różańca. Zapisy chętnych nowych członków i członkiń do Róż – w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. Kancelaria parafialna popołudniu czynna od godz. 16.00 – 17.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o godz. 17.00; a w niedzielę po mszy św. wieczornej.
 5. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1rodzina = 200 zł.; przelewem bankowym 2 rodziny = 300 zł. Bóg zapłać. Jutro rozpoczynamy kolejny etap wzmocnienia fundamentów kościoła.
 6. Dziękujemy p. Aleksandrowi Kochańskiemu za wymianę rynien na domu parafialnym oraz p. Konradowi Koterbie za bezpłatne użyczenie zwyżki i p. Henrykowi Łyduch za społeczną pracę. Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy za zorganizowanie strefy zabaw (dmuchańce…) dla dzieci w minioną niedzielę p. Piotrowi Mikulskiemu z Leksandrowej. Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – św. Faustynę Kowalską; w czwartek – NMP Różańcową.
 9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, połączona z modlitwą różańcową. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
 11. W Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się dziś tygodniowy odpust. Pielgrzymka z naszej parafii do Bochni wyruszy w piątek o godz. 14.00 z kościoła. Msza św. w Sanktuarium o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału młodzież, dorosłych i dzieci pod opieką rodziców. Powrót już we własnym zakresie. Zabierzmy ze sobą śpiewnik pielgrzymkowy.
 12. Adoracja dla kobiet – w sobotę /9 X/ po mszy św. wieczornej. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 13. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Wiesław Tworzydło, misjonarz z Peru. Na placu kościelnym będzie kwesta do puszek na Centrum Miłosierdzia w Peru. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Grupę Apostolską młodzieży.
 14. Młodzież z klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na msze św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie w domu parafialnym.
 15. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę jako inwestycyjna.
 16. Szkolne Koło Wolontariatu z Muchówki zaprasza na wieczornice poświęconą bł. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 do sali widowiskowej MOK w Nowym Wiśniczu. W czasie występu zbierane będą ofiary na pomoc w leczeniu Dawida Wrony z Łąkty Górnej.
 17. Z okazji Dnia Papieskiego Jana Pawła II, zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin będzie w naszej parafii w niedzielę za dwa tygodnie /17 X/. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Szkolne Koło Caritas.
 18. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnym kursie ALPHA. To cykl spotkań z kolacją, ciekawym filmem i otwartą rozmową na temat wiary. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki w godz. 19.00 – 21.00 w restauracji „Panorama”. Udział jest bezpłatny; będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Zaczynamy 11 października – zapisy przez formularz internetowy na stronie parafialnej i na Facebooku. Ze stolików z prasą i z bocznych ołtarzy można zabrać ulotki informacyjne.
 19. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimierowskim; – rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej. Jest także „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
 20. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.