1. Niedziela Wielkiego Postu 6 III 2022 r.

Informacje duszpasterskie

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do wytycznych dotyczących osób niezaszczepionych. Msze św. transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 250 zł i przelewem bankowym 6 rodzin = 750 zł. Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy = 22060 zł. i przelewem 2 Rodziny=1100 zł. Bóg zapłać.
  4. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. W paczce mogą być produkty, których wykaz znajduje się na liście zamieszczonej w gablocie i na stronie parafialnej. Produkty można składać w Świetlicy parafialnej przy plebanii. Listę z artykułami możemy zabrać z bocznych ołtarzy.
  5. Dziękujemy Różom Różańcowym Matek i Ojców za prowadzenie adoracji podczas nabożeństwa 40-godzinnego oraz wszystkim, którzy włączyli się w adorację.
  6. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii dziś o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Spotkanie Caritas parafialnej – w środę o godz. 16.00 na plebanii.
  10. Spotkanie Rodziców dzieci kl. III (Trójki klasowe) – w czwartek o 16.00 na plebanii.
  11. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – Droga krzyżowa pt. „Ślad losu” o 20.00 – w wykonaniu naszego chóru „Canon” i Wiśnickiej Orkiestry Młodzieżowej. Bezpośrednio po Drodze krzyżowej dla młodzieży – adoracja Najświętszego Sakramentu do północy w int. pokoju na Ukrainie, którą poprowadzi Domowy Kościół. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  12. Składka w przyszłą niedzielę jako inwestycyjna będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  13. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2021 – w czwartek o 16.00 na plebanii. Zwracamy się z prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego, przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej.
  14. Serdecznie zachęcamy do udziału w kursie ALPHA, który rozpocznie się 14 III o godz. 19.00. Szczegóły na afiszu i stronie internetowej Parafii.
  15. Rekolekcje dla kobiet pn „Maria Magdalena” odbędą się w dniach 18-20 III w Bazylice św. Mikołaja w Bochni. Zapraszamy kobiety z naszej Parafii do udziału. Szczegóły na plakacie.
  16. Podatek dla mieszkańców Nowego Wiśnicza za I kwartał 2022r. będzie zbierany w piwnicach Ratusza Miejskiego w dniach: 10 – 15 marca, natomiast w Kopalinach w piątek od 18-20, w sobotę od 10-14 i w przyszły poniedziałek od 18-20. Zbiórka darów dla Ukrainy – w sobotę w Świetlicy w Kopalinach w godz. 10-14.
  17. W najnowszym „GN” m.in: – o inwazji Rosji na Ukrainę; oraz wielkopostny cykl pod hasłem „Droga do wolności”. Jest także nowy numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka”, oraz „Rycerza Niepokalanej” na miesiąc marzec.
  18. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Jan Wątroba z ul. J. Matejki oraz † Tadeusz Koper z Nowej Huty. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  19. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.