12. niedziela zwykła 19 VI 2022 r.

/19 – 26 VI 2022 r./

1. Komunikat ks. Biskupa ws studiów na UP JP II w Tarnowie.
  2. Dziś w Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. prof. Janusz Królikowski prof. UPJPII w Tarnowie.
  3. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało i za kwiaty; za bardzo liczny udział w procesji, szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz w strojach komunijnych; strażakom i policji; niosącym baldachim, feretrony i sztandary; księdzu Rodakowi Andrzejowi, szafarzom Komunii św., DSM, LSO, panu organiście, Chórowi „Canon”, naszym siostrom zakonnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: – na tacę 11290 zł i 5 funtów zł; w kopertach 16 rodzin = 2050 zł; przelewem bankowym 5 rodziny = 750 zł. Bóg zapłać.
  5. Procesja eucharystyczna dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, w tygodniu msza św. z procesją o godz. 18.00.
  6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z procesją oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków z ziół i kwiatów o godz. 18.00.
  7. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00.
  8. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek:
  • SP klasy IV – VIII oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych – o godz. 8.00;
  • w Połomiu Dużym nabożeństwo dziękczynne – o godz. 9.00;
  • SP klasy 0 – III – o godz. 9.30.

Do uczestnictwa w zakończeniu roku szkolnego zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wszystkich zachęcamy, aby skorzystali ze spowiedzi św.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.

9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Alojzego Gonzagę; w czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela; w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie ma postu. Po mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna i zawierzenie Parafii Sercu Jezusowemu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci kl. III w strojach komunijnych; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.

11. W „GN” m.in: – o adoracji Najświętszego Sakramentu; – o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu (polecamy ten artykuł rodzicom i opiekunom). Jest także „Gość Extra” o cudach eucharystycznych; jak również nowy numer MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.

12. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Andrzej Rojek z Kopalin. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…