2 Niedziela po Bożym Narodzeniu 03.01.2021

Wprowadzenie do liturgii

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę i święta oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 Rodzin = 2200 zł.; przelewem 9 Rodzin = 1250 zł. Bóg zapłać.
  3. Z powodu epidemii nie będzie dziś zmiany tajemnic różańcowych matek i ojców oraz dzieci i młodzieży.
  4. Zapraszamy do zwiedzenia ruchomej „Szopki” autorstwa p. Zbigniewa Wójcickiego – w „Starej Dzwonnicy” przy plebanii dzisiaj po mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.
  5. W środę /6 I / Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na odrzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców i aktualny rok. U ministrantów i lektorów będzie można nabyć na placu kościelnym gotowe zestawy: kredę i kadzidło z węgielkiem do okadzenia domów. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misji.
  6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
  7. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
  8. W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Jest to szczególna okazja, by wspomnieć swój własny chrzest, odnowić przyrzeczenia chrzcielne i w modlitwie wyrazić wdzięczność swoim rodzicom i chrzestnym.
  9. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła.
  10. Program „Mszy kolędowych”, który jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii: …………………. Zapraszamy w danym dniu przedstawiciela z rodziny na mszę św., podczas której każda rodzina otrzyma również specjalnie przygotowaną na tę okazję broszurę z modlitwą błogosławieństwa domu i rodziny. Butelki z wodą święconą do pokropienia mieszkań i domów można nabyć u ministrantów i lektorów na placu kościelnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji do puszek to wyraz wdzięczności za całoroczną posługę chłopców przy ołtarzu.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  12. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Tadeusz Trojanowski z Łomnej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…