1. niedziela adwentu 28 XI 2021 r.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (250 zł.) i przelewem bankowym 2 Rodziny (1200 zł.). Bóg zapłać.
  3. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych do wtorku po mszy św. wieczornej.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Droga do Betlejem” codziennie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40. Lampiony roratnie można nabywać w zakrystii.
  5. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Apostoła; w piątek – św. Franciszka Ksawerego; w sobotę – św. Barbarę, męczennicę.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  7. Spowiedź św. przed I piątkiem:

– w czwartek – dzieci i młodzież – od godz. 16.00;

– w piątek – dorośli – od godz. 16.00;

– w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.

1. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
  2. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00 wraz z roratami. W Połomiu D. msza św. o godz. 17.30.
  3. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30; 7.00 i wieczorem msza św. o godz. 17.00 połączona z różańcem fatimskim.
  4. Do chorych udamy się w sobotę od 8.30.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  6. PAN ORGANISTA ze względów pandemicznych nie będzie roznosił opłatków w tym roku. Wszyscy mogą je nabyć u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii i na placu kościelnym.
  7. Zachęcamy parafian do włączenia się w ogólnopolską Akcję „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki umieszczonej przy bocznym ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 XII. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
  8. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabywać w zakrystii /małe świece – ofiara 7 zł; duże – ofiara 20 zł./
  9. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej parafii organizuje konkurs artystyczny „Malowanie i zdobienie bombek choinkowych – 400 lecie bitwy pod Chocimiem 1621”. Prace należy składać do 15 XII br. w przedsionku zakrystii do pudełka z napisem KOKNKURS. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  10. TMW zaprasza na wykład: „Bitwa Chocimska 1621 roku, a Wiśnicz i jej tematyka w dokumentach z Archiwum Spiskiego w Lewoczy” – we wtorek w sali dawnego kina o 18.30.
  11. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – reportaż opowiadający o sytuacji na granicy polsko – białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących ich żołnierzy; – także bezpłatny dodatek kalendarz ścienny na 2022 rok. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
  12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.:  † Bogdan Pietroń pochodzący z Olchawy; † Jan Mroczek z Leksandrowej oraz † Tadeusz Pajor z ul. Ogrodowej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.