25. Niedziela Zwykła 22 IX 2024 r.

1. Zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź – dziś po mszach św. na placu kościelnym, którą prowadzi Caritas parafialna.
  2. Caritas parafialna organizuje także w sklepach zbiórkę żywności długoterminowej, środków czystości itd, które możemy składać do specjalnie oznakowanych koszów.
    Możemy także przygotować „Paczkę dla powodzian” wg listy produktów, których listę możemy zabrać z bocznych ołtarzy. Są także umieszczone na stronie Parafii czy też w gablocie ogłoszeń – i dostarczyć paczki do świetlicy parafialnej przy plebanii do 30 września br. włącznie (przyszły poniedziałek). W przygotowanie takiej paczk
  3. mogą włączyć się kilka Rodzin. Następnie paczki przez Caritas Diecezji Tarnowskiej zostaną przekazane powodzianom.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny = 500 zł; przelewem bankowym 9 rodzin = 3900 zł.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Pio; w piątek – św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Wacława;
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Międzynarodowa akcja „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” – w sobotę (28 IX) o godz. 15.00, przy pomniku św. Floriana w Rynku. Prowadzi Akcja Katolicka. Uczestnicząc w tej modlitwie dajemy publiczne świadectwo wiary i ufności w Boże Miłosierdzie.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, jako owoc nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej – w przyszłą niedzielę (29 IX) po każdej Mszy św.
  9. Spotkanie chłopców z kl. III oraz wszystkich, którzy pragną być ministrantami – w sobotę o 9.30 w zakrystii kościoła.
  10. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są jeszcze do nabycia w zakrystii /30 zł/.
  11. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – obszerny raport o sytuacji na terenach boleśnie doświadczonych skutkami powodzi i o tym, jak pomóc poszkodowanym ludziom; stanowisko Zgromadzenia Księży Sercanów w sprawie ks. Michała Olszewskiego. Jest również „Mały Gość”, „Trwajcie w miłości”, „Misje dzisiaj”, „Świat misyjny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  12. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. † Krystyna Kulas z Łomnej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła….
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.