27. Niedziela Zwykła 6 X 2024 r.

1. Komunikat ks. Biskupa
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  3. Koncert pt. „Obudź nas Matko” chóru CANON i Wiśnickiej Orkiestry Młodzieżowej – dzisiaj o godz. 18.00
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 rodziny = 1300 zł.; przelewem bankowym 9 rodzin = 1350 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy także za złożone dary, które zostały przekazane poszkodowanym w wyniku powodzi.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o godz. 17.00; a w niedziele po mszy św. wieczornej. W zakrystii można zgłaszać grupy do prowadzenia modlitwy różańcowej.
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – NMP Różańcowej.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 połączona z modlitwą różańcową. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin z okazji Dnia Papieskiego św. Jana Pawła II – w przyszłą niedzielę /15 X/. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Grupę Apostolską Młodzieży.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Bochni oraz pomogli w jej zorganizowaniu: strażakom, policji oraz osobom kierującym ruchem, niosącym tubę i śpiewającym.
  10. Spotkanie uczniów klas VIII SP w ramach przygotowania do bierzmowania – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w Sali parafialnej.
  11. Składka w przyszłą niedzielę kopertach i na tacę jako inwestycyjna.
  12. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). W wypominkach rocznych wypisujemy zmarłych z najbliższej rodziny (współmałżonków, rodziców, rodzeństwo), natomiast w wypominkach listopadowych wymieniamy zmarłych z bliższej lub dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Bardzo prosimy o czytelne pismo.
  13. Burmistrz Nowego Wiśnicza wraz z sołtysami zapraszają na spotkania informacyjne dot. możliwości uzyskania dofinansowania do termomodernizacji i zmiany sposobu ogrzewania budynków. Spotkania odbędą się w każdym sołectwie. Najbliższe – w czwartek w Sali MOK-u o godz. 17.00, kolejne w sołectwach wg harmonogramu zamieszczonego na stronach urzędu.
  14. Kurs „MARIA MAGDALENA”, czyli weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku odbędzie się w dn. 21 – 23 października w Domu z Duszą w Bochni przy ul. Czackiego 3. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie FB Wspólnoty „Strumienie Wody Żywej”. Serdecznie zapraszamy.
  15. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii św. Mikołaja w Bochni. Szczegóły na plakacie.
  16. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o tym, jak św. Szarbel ożywił uśpioną czeską parafię; o reaktywowanym w Krakowie Bractwie Świętych Aniołów Stróżów. Jest również „Trwajcie w miłości”. Jest również „Mały Gość”, „Misje dzisiaj”, „Świat misyjny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  17. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Józefa Krzyżak z Łomnej. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  18. Modlitwa do św. Michała Archanioła….
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.