3. niedziela adwentu – GAUDETE 12 XII 2021

/12 – 19 XII 2021 r./

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do nowych wytycznych, które zostaną podane w najbliższym czasie. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Dzisiaj na placu kościelnym odbywa się kiermasz świąteczny – po mszy św. o 7.45; 9.00 i 11.00. Polecamy domowe wypieki oraz ręcznie zdobione bombki i ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci i rodziny podczas ubiegłorocznego Adwentu. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na staż misyjny w Afryce jednej z naszych parafianek,
  3. Uroczyste przyjęcie chłopców do grona aspirantów – dzisiaj podczas mszy św. o godz. 11.00.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 8 Rodzin = 11 200 zł. Bóg zapłać.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w RORATACH pod hasłem: „Droga do Betlejem” codziennie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40. Lampiony roratnie można nabywać w zakrystii.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Łucję dziewicę i męcz. w tym dniu modlitwami obejmujemy także ofiary stanu wojennego; we wtorek – św. Jana od Krzyża, kapłana.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  8. Godzina miłosierdzia – w czwartek od 16.00.
  9. Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia – w czwartek. W tym dniu przypada także 13 rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Józefa Strugały. Msza św. w jego intencji o godz. 6.30 i 17.00.
  10. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego – w piątek o godz. 16.20.
  11. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek – Msza św. o 17.00, adoracja i spotkanie na plebanii. Grupa Apostolska zaprasza na czuwanie i adorację dla młodzieży i starszych o 20.00
    w kościele.
  12. Młodzież z kl. 8. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  13. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii /ofiara 7 zł/.
  14. Opłatki do nabycia u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii i na placu kościelnym. Składając ofiarę z tej okazji, niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za gorliwą posługę Siostry Zakrystianki.
  15. Zachęcamy parafian do włączenia się w ogólnopolską Akcję „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki umieszczonej przy bocznym ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 19 XII. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
  16. Można jeszcze nabyć jubileuszowy album Chóru „Canon” – w zakrystii lub u członków chóru. Niech to będzie także okazja, aby wesprzeć w ten sposób nasz |Chór.
  17. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej parafii organizuje konkurs artystyczny „Malowanie i zdobienie bombek choinkowych – 400 lecie bitwy pod Chocimiem 1621”. Prace należy składać do 15 XII br. w przedsionku zakrystii do pudełka z napisem KONKURS. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  18. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – na co na pewno nie należy czekać w Adwencie; – o 40. rocznicy stanu wojennego; – kolejny adwentowy odcinek szkoły modlitwy. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
  19. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.:  † Jan Bratek z ul. Bocheńskiej. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  20. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.