3. Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022

1. Apel dot. poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi…
  2. Baranki wielkanocne oraz świece „paschaliki” Caritas parafialna rozprowadza dzisiaj na placu kościelnym /ofiara = 7 zł./.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę 8550 zł.; w kopertach 20 Rodzin = 3100 zł i przelewem bankowym 8 Rodzin = 1800 zł. Bóg zapłać.
  4. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. W paczce mogą być produkty, których wykaz znajduje się na liście zamieszczonej w gablocie, na stronie parafialnej lub zabrać ze stolika przy gazetach. Kartony z produktami należy przynieść do świetlicy parafialnej do środy od 16.00 do 17.00, gdzie będą dyżurować wolontariusze naszej Caritas parafialnej.
  5. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  6. W liturgii Kościoła: w piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać ze stolika z gazetami i wypełnione przynieść na mszę św.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45, a po mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. O. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2021 – w czwartek o 16.00 na plebanii. Zwracamy się z prośbą, aby przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej.
  9. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Młodzież z kl. 8. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  11. W zakrystii można nabyć płyty „Muzyka na srebrny jubileusz” oraz „Krzyżu święty” z pieśniami wielkopostnymi naszego parafialnego chóru CANON w cenie 25 zł.
  12. Rozpoczęły się zapisy na EDK (Ekstremalną Drogę Krzyżową), która wyruszy 1 kwietnia z Trzciany. Przygotowane są 3 trasy o różnym poziomie trudności. Informacje i zapisy na stronie: www.edk.org.pl.
  13. W najnowszym „GN” m.in: rozmowa o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie.. Jest także Gość Extra w całości poświęcony o. Pio. Polecamy również nowy numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka”, oraz „Rycerza Niepokalanej” na miesiąc marzec.
  14. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Stanisława Kita z Olchawy, † Jan Bereta z Łomnej i † Maria Tomaszewska z Kopalin. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.