30. Niedziela zwykła – Niedziela Misyjna 23 X 2022 r

Informacje duszpasterskie

1. Dzisiaj odbywają się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Lista zgłoszonych kandydatów została umieszczona w gablocie ogłoszeń. Na kartce (z pieczęcią parafii) wypisujemy tylko jedno nazwisko i imię oraz miejsce zamieszkania tego kandydata, którego chcemy, aby nas reprezentował w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej. Kartę tę wkładamy do puszki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00; a w niedzielę po mszy św. wieczornej.
  3. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu na remont organów: w kopertach 4 Rodziny = 1400 zł. i przelewem bankowym 5 Rodzin = 1300 zł. Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów; w przyszłą niedzielę – Rocznica poświęcenia kościoła własnego.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, połączona z modlitwą różańcową. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a o 17.00 nabożeństwo do św. o. Pio połączone z różańcem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Spotkanie Akcji Katolickiej – w piątek po mszy św. wieczornej na plebani.
  7. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych – w przyszły poniedziałek /31 X/ od godz. 15.00 do 17.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia podczas mszy św. i nabożeństw różańcowych.
  8. „Orszak Świętych” – w przyszłą niedzielę. Zachęcamy dzieci, aby przy pomocy rodziców przebrały się za wybranego świętego. Może to być św. Patron dziecka lub ulubiony święty. Należy przygotować charakterystyczny strój świętego wraz z napisem imienia świętego. Gromadzimy się o godz. 10.45 na Placu Kościelnym, a potem procesyjnie wejście do kościoła.
  9. Ksiądz Biskup Ordynariusz ustanowił naszą parafię patronacką dla budującego się kościoła w Chojniku. Dlatego w przyszłą niedzielę kazania wygłosi Proboszcz z Chojnika ks. Krzysztof Mirek. Składka będzie przeznaczona na budowę kościoła w Chojniku.
  10. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). Bardzo prosimy o czytelne pismo.
  11. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o bezpieczeństwie militarnym naszego kraju i perspektywach zakończenia wojny; – artykuł nt. Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych. Jest również Gość Ekstra poświęcony Miłosierdziu Bożemu, „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  12. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: † Henryk Tomkiewicz z ul. Kazimierza Wlk., † Wiesław Gargul z ul. Mickiewicza i † Anna Krupa z Połomia D.. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..