4. niedziela zwykła 30.01.2022

/30 I – 6 II 2022/

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do wytycznych dotyczących osób niezaszczepionych. Msze św. transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 Rodzina = 100 zł.; przelewem 4 Rodziny = 1000 zł. Bóg zapłać.
  3. Rekolekcje „ODDANIE 33” rozpoczynamy w naszej parafii w poniedziałek (31 I). Będziemy je odprawiać codziennie: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.00, w niedziele i święta również po mszy św. o 17.00. Tylko w I sobotę (5 II) o godz. 16.30. Zakończymy rekolekcje oddaniem swojego życia Matce Najświętszej w dniu 4 marca. Rekolekcje te można również odprawiać prywatnie na podstawie książki pt. “ODDANIE 33” lub płyty CD. Są jeszcze do nabycia książki w zakrystii.
  4. Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej – w środę (2 II) i Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy naszymi modlitwami Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi posługujące w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 oraz o 15.00 i 17.00. W Połomiu Dużym o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie świec „gromnic”, które zapalamy przy łóżku umierającego oraz w czasie nawałnic: huraganu, gradu i burzy. W zakrystii można nabyć gromnice oraz okapniki. Składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Bosko, kapłana; w czwartek – św. Błażeja i podczas każdej mszy św. błogosławieństwo gardła; w sobotę – św. Agatę. W czasie mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  8. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 16.00.
    – dorośli – w piątek od godz. 16.00.
    – w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
  9. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msza św. o NSPJ o 6.30;7.00 i 17.00. W Połomiu D. Msza św. o godz. 17.30.
  10. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
  11. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  13. W związku z pojawiającym się coraz częściej brakiem potwierdzeń zarezerwowanych wcześniej mszy św., informujemy, że nie będziemy już przyjmować rezerwacji mszy św., by nie poddawać w wątpliwość odprawiającego i nie blokować terminów.
  14. W najnowszym „GN” m.in.: – artykuł odpowiadający na pytanie: „Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem? Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.