Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

W dniach od 18 do 20 listopada 2022 r Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej z naszej Parafii brali udział w rekolekcjach, które są jednym z punktów obowiązkowej stałej formacji dla szafarzy. To pierwsza grupa naszych szafarzy którzy uczestniczyli w rekolekcjach w ramach swojej formacji.

Nasi szafarze zostali ugoszczeni w pięknym Domu Rekolekcyjnym w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania “OPOKA” w Starym Sączu, przez wspaniałą obsługę tego domu na czele ks. Dyrektorem Pawłem Brońskim

Rekolekcje pod hasłem: “Ty wyzwoliłeś nas Panie” prowadził Ks. Krzysztof Czyżowski – stały rekolekcjonisty DCP “OPOKA” w Starym Sączu.

Motywem przewodnim wszystkich konferencji wygłoszonych przez ks. rekolekcjonistę była wolność. Wolność: wiary, sumienia, ciała i kosmosu jako drogi do realizacji swojej wolności,  której szczytem jest Eucharystia.

Podczas rekolekcji odwiedzili nas jako goście specjalni, Ks. Bp. Stanisław Salaterski oraz nowy opiekun diecezjalny Nadzwyczajnych Szafarzy ks. Jakub Jasiak.

W rekolekcjach uczestniczyło ponad 80 osób sprawujących funkcję Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii w parafiach naszej diecezji tarnowskiej.

Udział w rekolekcjach, to dla nas szafarzy możliwość wspólnego spotkania oraz rozmów na temat pogłębiania naszej wiary, ale również czas wyciszenia i zbliżenia się jeszcze bardziej do Chrystusa Eucharystycznego.

Chwała Panu!