Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021

Wprowadzenie do liturgii

Przyjmując z rąk Jana chrzest w wodach Jordanu, Jezus Chrystus rozpoczął swoją ziemską misję. Chrzest Pana Jezusa stał się zapowiedzią chrztu każdego i każdej z nas. Jest to chrzest z wody i z Ducha Świętego na odpuszczenie wszystkich grzechów i przywrócenie nam godności dzieci Bożych. Z wdzięcznością za dar chrztu świętego przystąpmy do sprawowania Najświętszej Ofiary.

Składka w kopertach i na tacę przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem 9 Rodzin = 1250 zł. Bóg zapłać.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
  4. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – w sobotę od 16.00.
  5. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – w przyszłą niedzielę od godz. 16.30.
  6. Program „Mszy kolędowych”, który jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii: …………………. Zapraszamy w danym dniu przedstawiciela z rodziny na mszę św., podczas której każda rodzina otrzyma specjalnie przygotowaną na tę okazję broszurę z modlitwą błogosławieństwa domu i rodziny. Butelki z wodą święconą do pokropienia mieszkań i domów można nabyć u ministrantów i lektorów na placu kościelnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji do puszek to wyraz wdzięczności za całoroczną posługę chłopców przy ołtarzu.
  7. Grupa Apostolska organizuje zbiórkę różańców na misje od poniedziałku (11 I) do przyszłej niedzieli (17 I). Na stoliku z gazetami będzie przygotowany specjalny pojemnik, do którego możemy włożyć dobre, a nieużywane przez nas różańce.
  8. W najnowszym nr „GN” m.in.: – specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem; – o wygranej walce z koronawirusem przez ojca Leona Knabita. Jest też nowy nr „Promyczka dobra” i „Małego promyczka”.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Stanisław Wnęk z Olchawy. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…