II Niedziela zwykła 17.01.2021

Wprowadzenie do liturgii

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której uczestniczymy przygotowuje nasze serca do pełnienia Woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu.

Informacje duszpasterskie

Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.

1. Gratulujemy naszemu chórowi Canon za zdobycie wyróżnienia w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii i regionu oraz życzymy dalszych sukcesów.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego, ubezpieczenia i podatki: na składkę 8750 zł.; w kopertach 19 Rodzin (2660 zł.); przelewem bankowym 15 Rodzin (2500 zł.). Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy bardzo p. Jackowi Tomaszewskiemu za odśnieżanie placu kościelnego. Pan Jacek czyni to już nieustannie od ponad 13 lat. Tym bardziej wielkie Bóg zapłać za Jego solidną pracę przy obejściu naszego kościoła.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół katolicki włącza się w to dzieło modlitwy ekumenicznej, aby wszyscy chrześcijanie różnych wyznań spotkali się w jednej rodzinie dzieci Bożych.
  5. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Sebastiana, męczennika, którego obraz znajduje się w ołtarzu św. Józefa; w czwartek – św. Agnieszki.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
  7. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy szczególnie w tych dniach o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy i zapraszamy do udziału we mszy św. i modlitwie ofiarowanej w ich intencjach.
  8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek (22 I) po Mszy wieczornej w domu parafialnym.
  9. Zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. O jej przeprowadzenie prosimy Caritas Parafialną.
  10. Wręczanie dyplomów i nagród za udział w konkursie bombek choinkowych: "Wiśnicz moja mała Ojczyzna. 400-lecie Parafii w Nowym Wiśniczu" odbędzie się w przyszłą niedzielę (24 stycznia) o godzinie 14.00 w kościele.
  11. W najnowszym „GN” polecamy przeczytać: o etycznych aspektach szczepień przeciw koronawirusowi; – o tym jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary; – o tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie. Jest także „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Weronika Gwoździńska z ul. A. Mickiewicza oraz † Jerzy Burkiewicz z Królówki (Granice), którego pogrzeb odbędzie się dzisiaj w Królówce. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  13.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.