III Niedziela zwykła 24.01.2021

Wprowadzenie do liturgii

Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego, które wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki” i „bliskie jest królestwo Boże”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Prośmy Ducha Świętego, aby słowo Boga, które za chwilę usłyszymy, przemieniało nas i przyniosło błogosławiony owoc.

Informacje duszpasterskie

Komunikat Ks. Biskupa wz ze święceniami biskupimi ks. Artura Ważnego…..

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Dziś na placu kościelnym Parafialny Oddział Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  3. Wręczanie dyplomów i nagród za udział w konkursie bombek choinkowych: "Wiśnicz moja mała Ojczyzna. 400-lecie Parafii w Nowym Wiśniczu" – dziś o godzinie 14.00 w kościele. Część bombek choinkowych będzie przekazana na kiermasz charytatywny.
  4. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 250 zł.; przelewem 5 Rodzin = 1300 zł. Bóg zapłać.
  5. Wraz z Grupą Apostolską dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję: „Różaniec na misje”. Udało nam się zebrać ok. 300 różańców. Bóg zapłać
  6. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – nawrócenie św. Pawła Apostoła; we wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa; w czwartek – św. Tomasza z Akwinu; w piątek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a o godz. 17.00 Msza Święta i modlitewne czuwanie ze św. o. Pio.
  8. Spotkanie trójek rodziców uczniów klas III SP w czwartek (28 I) o 16.00 na plebanii.
  9. Grupa Apostolska zaprasza wszystkich na czuwanie i adorację pt. „Mojżesz – przyjaciel Boga” w piątek (29 I) o 20.00 w kościele.
  10. Kompleksowe badanie wzroku – w czwartek (28 I) od godz. 8.30 w piwnicach pod ratuszem. Szczegóły w gablocie.
  11. Zbiórka do puszek dla Rodziny Janiny i Henryka Kokoszka z Zagród /po pożarze/ – w przyszłą niedzielę (31 I) na placu kościelnym. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Caritas parafialną.
  12. W najnowszym „GN” polecamy przeczytać: – o św. Franciszku Salezym, który zrozumiał znaczenie prasy zanim ktokolwiek o mediach usłyszał; – jak dzieci i młodzież przeżywają zdalne nauczanie i o jego efektach w przyszłości; – dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  13. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Józefa Broszkiewicz z Olchawy. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  14.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.