IV Niedziela zwykła 31.01.2021

Wprowadzenie do liturgii

Eucharystia jest szczególnym czasem działania Ducha Świętego. On jest obecny w słowie Bożym, Jego mocą dokonuje się przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pańską. On też gromadzi nas i tworzy między nami więź wspólnoty. Uczestnicząc w tej Mszy świętej, otwierajmy się na Jego przemieniające działanie.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Dziś na placu kościelnym Parafialny Oddział Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek dla Rodziny Janiny i Henryka Kokoszka z Zagród /po pożarze/. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 Rodzin (1000 zł.; przelewem 5 Rodzin (900 zł). Bóg zapłać.
  4. 2 lutego /wtorek/Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy naszymi modlitwami Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi posługujące w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 oraz o 15.00 i 17.00. W Połomiu Dużym o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie świec „gromnic”, które zapalamy przy łóżku umierającego oraz w czasie nawałnic: huraganu, gradu i burzy. W zakrystii można nabyć gromnice oraz okapniki. Składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Agatę. W czasie mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli; w sobotę – św. Pawła Mikę i Towarzyszy.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  8. Spowiedź św. przed I piątkiem:

– dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 16.00.

– dorośli – w piątek od godz. 16.00.

– W Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.

1. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msza św. o NSPJ o 6.30;7.00 i 17.00. W Połomiu D. Msza św. o godz. 17.30.
  2. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
  3. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  4. Z racji epidemicznych nie będzie w przyszłą niedzielę zmiany tajemnic różańcowych matek i ojców oraz dzieci i młodzieży.
  5. W najnowszym „GN” m.in.: – dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych; – rozmowa z pełnomocnikiem rządu na temat szczepień przeciw COVID-19. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  6. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Maria Polinierska z ul. Brzękowskiego i † Bronisława Sułek z Łomnej, której pogrzeb będzie w środę. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  7. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.