V Niedziela zwykła 07.02.2021

Wprowadzenie do liturgii

Człowiek jest tajemnicą. Trudno jednak kogoś poznać, gdy sami siebie nie znamy do końca. Ci, którzy patrzyli na Jezusa, też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy Chcieli o Jezusie wiedzieć wszystko. Niech ta Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem w poznawaniu Zbawiciela. Niech przymnoży nam wiary, nadziei i miłości w kroczeniu za Panem.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Z racji epidemicznych nie będzie dziś zmiany tajemnic różańcowych matek i ojców oraz dzieci i młodzieży.
  3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny (300 zł.); przelewem 7 Rodziny (1900 zł.). Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Scholastykę; we czwartek NMP z Lourdes. W tym dniu w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Ze względów epidemicznych nie będzie w tym dniu Mszy świętej połączonej z sakramentem namaszczenia chorych.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Spotkania dla uczniów klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej: IIIa i IIIb we czwartek o 17.00, klasa IIIc i IIId w piątek o 17.00 w kościele.
  7. Grupa Apostolska zaprasza wszystkich na czuwanie i adorację pt. „Jonasz – człowiek który uciekał przed Bogiem” w piątek o 20.00 w kościele.
  8. W przyszłą niedzielę (14 II) rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne nieszporami o godz. 16.30.
  9. W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
  10. Razem z Rodziną Janiny i Henryka Kokoszka z Zagród dziękujemy za ofiary złożone do puszek na odbudowę gospodarstwa domowego po pożarze w kwocie 10190,70 zł; przelewem bankowym 1 rodzina = 50 zł. oraz w kopercie 1 osoba = 1000 zł. Bóg zapłać.
  11.  W najnowszym „GN” m.in.: – dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?; – o podobieństwach między Polska i Chorwacją.. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  12. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Stefania Guzik z ul. Kmitów. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.