VI Niedziela zwykła 14.02.2021

Wprowadzenie do liturgii

Jako uczniowie Chrystusa mamy być Jego wiernym odbiciem. Naśladować Go, to znaczy upodobnić się do Niego w sposobie myślenia i działania. Pomocą na tej drodze jest udział w Eucharystii. Otwórzmy nasze serca na przemieniającą moc Jezusa.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.

Informacje duszpasterskie

Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.

1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny (300 zł.); przelewem 7 Rodziny (1100 zł.). Bóg zapłać.
  2. Dziś rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO 40 – GODZINNE nieszporami o 16.30. Szczegółowy program adoracji na poniedziałek i wtorek:

– o godz. 8.00 – Msza św.

– o godz. 9.00 – mieszkańcy Olchawy;

– o godz. 10.00 – mieszkańcy Leksandrowej;

– o godz. 11.00 – mieszkańcy Łomnej;

od 12.00 do 14.00 – przerwa w adoracji.

– o 14.00 – dzieci (w poniedziałek); mieszkańcy Kopalin (we wtorek);

– o 15.00 – mieszkańcy N. Wiśnicza mieszkający na zachód od drogi Bochnia – Limanowa;

– o 16.00 – mieszkańcy N. Wiśnicza mieszkający na wschód od drogi Bochnia – Limanowa oraz Ci, którym czas nie pozwalał w innym terminie.

Zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w ten czas modlitwy, a Róże Różańcowe prosimy o prowadzenie adoracji (szczegółowe informacje, które Róże przewodniczą adoracji wywieszone są w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii).

W Połomiu D. – w poniedziałek adoracja od godz. 15.00 do 18.00. Msza św. o 18.00.

1. W najbliższą środę – Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. i posypanie głów popiołem – o godz. 6.30; 7.00; 8.00 oraz o 15.00 i 18.00! W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na cele charytatywne w parafii i diecezji.
  2. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego – we środę o godz. 17.45.
  3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godz. 18.00 w domu parafialnym.
  4. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00; dla dorosłych o 17.00; dla młodzieży o 20.00. W Połomiu Dużym o 17.00 i Msza św.
  5. Udzielenie posługi lektoratu chłopcom z naszej parafii w sobotę o godz. 10.00.
  6. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. Ostatnia Msza św. o godz. 17.00. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w I Niedzielę Wielkiego Postu (21 II) o godz. 18.00 w domu parafialnym. Zapisy będą na pierwszym spotkaniu.
  8. Dziękujemy za przekazany 1% należnego podatku za 2019 r. w kwocie 8309 zł. na działalność Świetlicy parafialnej i Akcji Katolickiej. Zwracamy się równocześnie z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2020 rok, przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii, w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach.
  9. W najnowszym „GN” m. in.: – co nam daje popiół, który spada na nasze głowy w Środę Popielcową?; – jak współcześnie rozumieć pokutę? Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  10. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Danuta Bogdanowska ze Starego Wiśnicza. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.