I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

Wprowadzenie do liturgii

Przeżywany czas Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

Składka dzisiejsza na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę 6850 zł.; w kopertach 13 Rodzin (1650 zł.); przelewem 12 Rodzin (2300 zł.). Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy Różom Różańcowym Matek i Ojców za prowadzenie adoracji podczas nabożeństwa 40-godzinnego oraz wszystkim, którzy włączyli się w adorację.
  4. W liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek – święto Katedry św. Piotra, apostoła.
  5. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św.
  6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii dziś o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a po mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
  9. Można już nabywać baranki oraz świece wielkanocne tzw. „paschaliki” – w zakrystii. Ofiara – 6 zł.
  10.  Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2020 – we czwartek o 16.00 na plebanii. Zwracamy się równocześnie z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za ubiegły rok, przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii, w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach.
  11. W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Grupę Misyjną.
  12. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII w przyszłą niedzielę (28 II) po Mszy wieczornej w kościele.
  13. Nasz chór parafialny „Canon” nagrał płytę z pieśniami wielkopostnymi. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć tę płytę po mszy św. o 9.00 i 11.00 w cenie 25 zł.
  14. Dyrektor Szkoły w Nowym Wiśniczu informuje o zapisach do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
  15. W najnowszym „GN” m.in.: – początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”; – rozmowa o tym, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  16. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Maria Bukowiec z ul. Matejki oraz Marian Skowronek z ul. Leśnej i Jan Skalski z Połomia D., których pogrzeb będzie w tygodniu. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
  17. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu.