III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021

Wprowadzenie do liturgii

Wielki Post to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Z racji epidemicznych nie będzie dziś zmiany tajemnic różańcowych.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 Rodziny (1700 zł.); przelewem bankowym – 11 Rodzin (1600 zł.). Bóg zapłać.
  4. Można nabyć w zakrystii płytę z pieśniami wielkopostnymi w wykonaniu naszego chóru „Canon” w cenie 25 zł.
  5. Są jeszcze do nabycia baranki oraz świece wielkanocne tzw. „paschaliki” – w zakrystii.
  6. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane podczas Gorzki Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu, jego wystrój oraz do Ciemnicy.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa rozpocznie się w środę.
  9. Bezpłatna pomocwypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2020 – we czwartek o 16.00 na plebanii.
  10. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
  11. Organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „SPAR”, „Groszek”, „Delikatesy Centrum”, „Lewiatan” oraz „ Delikatesy Centrum” w Połomiu Dużym. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe: mąkę, makaron, cukier, olej, konserwy itp.
  12. Składka w przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
  13. Przyjmowanie podatku dla mieszkańców Nowego Wiśnicza odbędzie się w dniach 10-15 marca, w godz. 8.30-16.00 w piwnicach ratusza.
  14. Na terenie naszego dekanatu organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
  15. W „GN” m.in: – trzecia część rekolekcji wielkopostnych; – czym są nowenny oraz dodatek: Nowenna do św. Józefa. Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi („Cień Ojca”) w cenie 9 zł. oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….