IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Radości. W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości. Źródłem radości jest Bóg. Choć zmagamy się z epidemią wirusa, to ani na moment nie powinniśmy stracić z naszych oczu Chrystusa. On jest naszym Zbawicielem i Życiem. Jemu zawierzamy siebie samych, nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i świat cały.

Prośmy o dobre owoce rekolekcji parafialnych, które mają nas duchowo przygotować do przeżywania Tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa.

Składka na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Informacje duszpasterskie

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z dniem świętości i życia.
  2. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  3. Zachęcamy wszystkich, aby korzystać już ze spowiedzi św. w czasie nabożeństw i przystępować do Komunii Świętej, wypełniając w ten sposób przykazanie kościelne (okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej).
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 Rodzin (900 zł.); przelewem bankowym – 5 Rodzin (550 zł.). Bóg zapłać.
  5. Można nabyć w zakrystii płytę z pieśniami wielkopostnymi w wykonaniu naszego chóru „Canon” w cenie 25 zł. oraz baranki i świece wielkanocne tzw. „paschaliki”.
  6. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane podczas Gorzki Żali są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego Grobu i Ciemnicy.
  7. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – w piątek. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 16 dnia miesiąca we wtorek od 16.00
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową i nabożeństwem do św. Zygmunta Sz. Felińskiego o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym o 17.00. O godz. 21.00 wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Otoczmy modlitwą wszystkich uczestników.
  11. Rekolekcje parafialne rozpoczynamy w sobotę, które poprowadzi ks. Rajmund Jurolaitis. Program rekolekcji można zabrać z bocznych ołtarzy. Jest także zamieszczony w gablocie i na internetowej stronie Parafii.
  12. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2020 – we czwartek o 16.00 na plebanii.
  13. Organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „SPAR”, „Groszek”, „Delikatesy Centrum”, „Lewiatan” oraz „ Delikatesy Centrum” w Połomiu Dużym. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe: mąkę, makaron, cukier, olej, konserwy itp.
  14. W „GN” m.in: – czwarta część rekolekcji wielkopostnych; – o historycznej wizycie papieża Franciszka w Iraku. Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi („Cień Ojca”) w cenie 9 zł. oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Andrzej Uznański z Łomnej oraz † Zdzisław Kozłowski z ul. J. Matejki. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…
  16.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….