III Niedziela Wielkanocna – Biblijna 18.04.2021

Wprowadzenie do liturgii

Jak uczniowie idący do Emaus, nie zawsze rozpoznajemy Jezusa na drogach naszego życia. Kiedy jednak widzimy Go łamiącego chleb, nasze oczy zaczynają widzieć. Niech ta Eucharystia będzie dla nas okazją do szczególnego spotkania z Jezusem, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę = 7100 zł; w kopertach 5 rodzin = 1150 zł.; przelewem bankowym 9 rodzin = 1100 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy p. Aleksandrowi Waśko za wykonanie oświetlenia w naszym kościele przy ołtarzach oraz naprawę zamków. Bóg zapłać.
  4. W liturgii Kościoła: w piątek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski.
  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Spotkanie organizacyjne trójek rodziców klas III w środę o 17.00 na plebanii.
  2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po Mszy wieczornej w domu parafialnym.
  3. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za ubiegły rok, przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej.
  4. W „GN” m.in: – o Biblii, w której jest odpowiedź na wszystkie pytania; o projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19; – jakie środki ostrożności zachować kupując przez internet? oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” a w „Miłujcie się” m.in.: – Całun Turyński, chusta z Manoppello świadczą o zmartwychwstaniu Chrystusa; – o cudownych uzdrowieniach za wstawiennictwem św. O. Pio.
  5. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….