2. niedziela adwentu 5 XII 2021 r.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (300 zł.) i przelewem bankowym 6 Rodzin (800 zł.). Bóg zapłać.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w RORATACH pod hasłem: „Droga do Betlejem” codziennie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40. Lampiony roratnie można nabywać w zakrystii.
  5. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: w poniedziałek – św. Mikołaja, biskupa; we wtorek- św. Ambrożego, biskupa; w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.30; 7.00 i 17.00. Adoracja w „Godzinie łaski” – w środę od 12.00 do 13.00.
  6. Przyjęcie dziewczynek do DSM-u – w środę podczas mszy św. o godz. 17.00.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  8. Poświęcenie medalików dla dzieci klas III (komunijnych) – w piątek o godz. 17.00 w kościele.
  9. Spotkanie Akcji katolickiej – w piątek po mszy św. wieczornej na plebanii.
  10. Spotkanie ze św. Mikołajem dla aspirantów, ministrantów, kantorów i lektorów – w sobotę o godz. 9.00 w domu parafialnym.
  11. 41 rocznica śmierci śp. † ks. Józefa Białki – w sobotę. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  12. Uroczyste przyjęcie chłopców do grona aspirantów – w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00.
  13. Składka w przyszłą niedzielę jako inwestycyjna.
  14. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabywać w zakrystii /małe świece – ofiara 7 zł; duże – ofiara 20 zł./
  15. Opłatki do nabycia u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii i na placu kościelnym. Składając ofiarę z tej okazji, niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za gorliwą posługę Siostry Zakrystianki.
  16. Zachęcamy parafian do włączenia się w ogólnopolską Akcję „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki umieszczonej przy bocznym ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 19 XII. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
  17. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej parafii organizuje konkurs artystyczny „Malowanie i zdobienie bombek choinkowych – 400 lecie bitwy pod Chocimiem 1621”. Prace należy składać do 15 XII br. w przedsionku zakrystii do pudełka z napisem KONKURS. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  18. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: adwentowa szkoła modlitwy; kolejna rekolekcyjna medytacja o oczekiwaniu na Mesjasza. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
  19. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.:  † Józef Wietrzak z Połomia Dużego i † Bolesław Kukla z ul. Kossaka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  20. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.