4. Niedziela Adwentu 20 XII 2021 r. (aktualizacja)

4. Niedziela Adwentu /20 – 25 XII 2021 r./

1. Komunikat Ks. Biskupa w sprawie kolędy misyjnej.
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do nowych wytycznych, dotyczących osób niezaszczepionych. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę 8900 zł; w kopertach 18 Rodzin = 3200 zł. i przelewem bankowym 10 Rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać.
  4. Młodzież z kl. 8. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami dzisiaj na mszę św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w RORATACH pod hasłem: „Droga do Betlejem” codziennie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40. Lampiony roratnie można nabywać w zakrystii.
  6. Spowiedź parafialna – we wtorek /21 XII/. Spowiadać będziemy od godz. 8.30 do 10.00, od 10.30 do 12.00. Po południu spowiedź św. od godz. 14.30 do 16.00, następnie od 16.30 do 17.00. oraz od 17.30 do 18.30. W Połomiu D. – od godz. 14.30 do 16.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi i w ten sposób owocnie przeżywać świętowanie Bożego Narodzenia. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  8. Spowiedź św. chorych w domach, których nie odwiedzamy z ok. I sobót – będzie w czwartek od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii
  9. Wigilia Bożego Narodzenia – w piątek. Msze św. o 6.30 oraz o 7.00 z ostatnimi roratami. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zgodnie z tradycją zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Zatroszczmy się o chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej. To także okazja do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Niech Wigilii towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, śpiew kolęd. Postarajmy się, aby w ten wieczór nikt nie był samotny i zapomniany. Może jest w pobliżu ktoś, kto winien zająć tradycyjnie pozostawiane puste miejsce przy naszym wigilijnym stole i oczekuje na nasze zaproszenie.
  10. PASTERKA o godz. 22.00 i o 24.00, zaś w Połomiu Dużym o godz. 23.00. W tym dniu wspominamy szczególnie samotne matki z dziećmi, opuszczone i pokrzywdzone przez najbliższych. W czasie Pasterki składamy ofiary na tacę na Fundusz Obrony Życia.
  11. W sobotę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę.
  12. W niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na rzecz misji zostaje przeniesiona na 6 stycznia!
  13. Od przyszłej niedzieli ministranci i lektorzy będą rozprowadzać na placu kościelnym butelki z wodą święconą do pokropienia mieszkań i domów. Składane przy tej okazji do puszek dobrowolne ofiary to wyraz naszej wdzięczności za całoroczną posługę chłopców przy ołtarzu.
  14. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii: małe – ofiara 7 zł, duże – ofiara 20 zł.
  15. Opłatki do nabycia u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii i na placu kościelnym. Składając ofiarę z tej okazji, niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za gorliwą posługę Siostry Zakrystianki.
  16. Można jeszcze nabyć Jubileuszowy album Chóru „Canon” – w zakrystii lub u członków chóru.
  17. W najnowszym numerze „GN” płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Siostry nagrały ją specjalnie dla czytelników „Gościa”. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
  18. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Agnieszka Klich z Olchawy, † Bronisława Sowińska z Olchawy, † Krystyna Tworzyk z Łomnej i † Stanisław Gaworczyk z Olchawy, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  19. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.