Ks. Proboszcz nowym Kanonikiem Honorowym Kapituły Bocheńskiej

Z ogromną radością i entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość,  że 18 grudnia Biskup Tarnowski Andrzej Jeż powołał w skład Bocheńskiej Kapituły Kolegiackiej, naszego ks. Proboszcza Krzysztofa Wąchałę, nadając mu godność kanonika honorowego.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy Księdzu Kanonikowi serdeczne gratulacje!

Niech Jezus Chrystus zawsze Księdzu błogosławi, a Pani Wiśnicka – Maryja Wniebowzięta otacza płaszczem swej opieki i dodaje sił do realizacji duszpasterskich planów i zamierzeń, niosących wiele dobra dla naszej parafii.

Życzymy dużo zdrowia, radości oraz wytrwałości w wypełnianiu swojego powołania .

Tytuł kanonika przyznawany jest przez biskupa diecezji jako wyróżnienie za zaangażowanie kapłana w życie lokalnego Kościoła; godność ta jest swoistą nagrodą i pochwałą za dotychczasową pracę kapłańską oraz stanowi uhonorowanie wszelkich kapłańskich zalet kapłana, obdarzonego tą godnością. Historycznie kanonicy byli księżmi stanowiącymi grupę skupioną wokół biskupa miejsca, których zadaniem było pomaganie mu w zarządzaniu lokalnym Kościołem. Obowiązani byli określoną regułą, czyli kanonem praw, stąd właśnie pochodzi nazwa kanonik.