3. Niedziela Zwykła 23.01.2022

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do wytycznych dotyczących osób niezaszczepionych. Msze św. transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. W ubiegłym tygodniu na palcu kościelnym z powodu wichury zostało powalone drzewo. Dziękujemy serdecznie strażakom z OSP Nowy Wiśnicz za zabezpieczenie terenu oraz Zdzisławowi Rucińskiemu, Marcinowi Dańcowi, Jakubowi Dańcowi i Grzegorzowi Oświęcimce za pomoc w uporządkowaniu placu. Bóg zapłać.
  3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 Rodziny = 900 zł.; przelewem 4 Rodzin = 1100 zł. Bóg zapłać.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka Salezego, bpa; we wtorek – nawrócenie św. Pawła Apostoła; w środę – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów; w piątek – św. Tomasza z Akwinu.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a o godz. 17.00 nabożeństwo do św. O. Pio i spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Rekolekcje ODDANIE33 rozpoczniemy w naszej Parafii 31 stycznia (poniedziałek) i potrwają do 4 marca (po mszy św. wieczornej półgodzinne spotkania). Dzisiaj możemy nabyć książkę, która będzie potrzebna do odprawienia tych rekolekcji.
  7. Serdecznie dziękujemy Akcji Katolickiej, Świetlicy Parafialnej i nauczycielom za zorganizowanie i przeprowadzenie „Zimowiska parafialnego” dla dzieci i młodzieży, a szczególnie Pani Anicie Całce za koordynację całego przedsięwzięcia oraz ks. Mirosławowi. Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy za przekazany 1% należnego podatku za 2020 r. w kwocie 6.945 zł. na działalność Świetlicy parafialnej i Akcji Katolickiej. Zwracamy się równocześnie z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2021 rok, przekazać także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  9. W związku z pojawiającym się coraz częściej brakiem potwierdzeń zarezerwowanych wcześniej mszy św., informujemy, że nie będziemy już przyjmować rezerwacji mszy św., by nie poddawać w wątpliwość odprawiającego i nie blokować terminów.
  10. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in.: – praktyczne wskazówki o modlitwie psalmami; – o wzroście cen energii z powodu polityki klimatycznej Unii Europejskiej; – o antychrześcijańskiej kampanii w Indiach. Są też inne czasopisma religijne do nabycia.
  11. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Maria Wyrwa pochodząca z Olchawy i † Monika Brikzinsky z Kopalin. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…