7. niedziela zwykła 20.02.2022

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do wytycznych dotyczących osób niezaszczepionych. Msze św. transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Młodzież z kl. 8. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami dzisiaj na mszę św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę 11780 zł.; w kopertach 29 Rodzin = 4080 zł.; przelewem 9 Rodzin = 1600 zł. Bóg zapłać
  4. W naszej parafii trwają Rekolekcje „ODDANIE 33” Zapraszamy codziennie: w dni powszednie oraz w niedziele i święta po Mszy Św. o godz. 17.00. Rekolekcje te można również odprawiać prywatnie na podstawie książki lub płyty CD. Gazeta „Totus Tua” do zabrania ze stolika. Prosimy również odprawiających „Oddanie 33” o zabranie AKTU ODDANIA z ołtarza Serca P. Jezusa.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Święto Katedry Św. Piotra, w środę – św. Polikarpa. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, wśród nich ks. Mirosławowi składamy serdeczne życzenia wytrwałości i zdrowia w pracy kapłańskiej oraz obfitości Bożych łask. Msza św. w intencji ks. Mirosława w sobotę o 6.30 i 17.00.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a o godz. 17.00 msza św. i nabożeństwo do św. O. Pio. i spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Nabożeństwo 40-godzinne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę (27 II) nieszporami o godz. 16.30.
  8. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2021 rok, przekazać także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  9. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej ogłasza Konkurs plastyczny i literacki: „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce” – ujęcie patriotyzmu w nauczaniu kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prace można składać u członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej lub w kancelarii parafialnej do 15 maja. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  10. W najnowszym „GN” m.in.: – list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane mu zarzuty i artykuł wyjaśniający sprawę; – o skutkach zdalnego nauczania w czasie pandemii; – o stosunku Rosjan do agresywnych działań Putina. Można również nabyć: „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  11. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Zofia Ochel z Olchawy. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.