2. Niedziela Wielkiego Postu 13 III 2022 r.

1. Komunikat ks. Biskupa w związku z Dniem Świętości Życia
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 200 zł i przelewem bankowym 12 rodzin = 2150 zł. Bóg zapłać.
  3. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. W paczce mogą być produkty, których wykaz znajduje się na liście zamieszczonej w gablocie, na stronie parafialnej lub zabrać ze stolika przy gazetach. Kartony na produkty można już odebrać w zakrystii (np. jeden na 2-3 rodziny), a potem z produktami przynieść do świetlicy parafialnej w środy i piątki od 16.00 do 17.00, gdzie będą dyżurować wolontariusze naszej Caritas parafialnej.
  4. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  5. Serdecznie zachęcamy do udziału w kursie ALPHA, który rozpocznie się w poniedziałek 14 III o godz. 19.00. Szczegóły na afiszu i stronie internetowej Parafii.
  6. Adoracja z okazji 16-go dnia miesiąca – w środę od godz. 16.00, a o godz. 16.30 modlitwa różańcowa i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
  7. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2021 – w czwartek o 16.00 na plebanii. Zwracamy się z prośbą, aby przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej.
  8. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego – w czwartek o godz. 16.40.
  9. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45.
  10. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  11. W sobotę – Uroczystość św. Józefa. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia, a pośród nich ks. Bogdanowi składamy najserdeczniejsze życzenia.
  12. W zakrystii można nabyć płyty „Muzyka na srebrny jubileusz” oraz „Krzyżu święty” z pieśniami wielkopostnymi naszego parafialnego chóru CANON w cenie 25 zł.
  13. Dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej – odbędzie się w najbliższy czwartek (17 III) w Dąbrowie Tarnowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża sprawowana będzie o godz. 14.00.
  14. Rekolekcje dla kobiet pn „Maria Magdalena” odbędą się w dniach 18-20 III w Bazylice św. Mikołaja w Bochni. Zapraszamy kobiety z naszej Parafii do udziału. Szczegóły na plakacie.
  15. Baranki wielkanocne oraz świece wielkanocne „paschaliki” Caritas parafialna będzie rozprowadzać w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. Ofiara = 7 zł.
  16. W najnowszym „GN” m.in: – historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących ich Polaków. Jest także Gość Extra w całości poświęcony o. Pio. Polecamy również nowy numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka”, oraz „Rycerza Niepokalanej” na miesiąc marzec.
  17. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Lilla Warzecha z ul. Kilińskiego i † Maria Bereta z ul. Ogrodowej. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  18. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.