1. niedziela adwentu 27 XI 2022 r.

1. Szkolne Koło Caritas rozprowadza dziś chlebki miłosierdzia na placu kościelnym. Ofiara min. 9 zł.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 4 Rodziny 600 zł. Bóg zapłać.
  3. Bardzo dziękujemy za Waszą hojność w zbiórce odzieży dla Ukrainy. Brakuje jednak ciepłych rzeczy dla dzieci i młodzieży. Dlatego tylko dla nich przeprowadzimy zbiórkę w środę i czwartek
    w godz. 19-21 w świetlicy parafialnej.
  4. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych do środy po mszy św. wieczornej.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak…” codziennie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40. Lampiony roratnie można nabywać w zakrystii.
  6. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Andrzeja Apostoła; w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  8. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – w czwartek – dzieci i młodzież – od godz. 16.00;
    – w piątek – dorośli – od godz. 16.00;
    – w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
  9. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
  10. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00 wraz z roratami. W Połomiu D. Msza św. o godz. 17.30. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież z kl. 8. na kolejne spotkanie.
  11. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30; 7.00 i wieczorem msza św. o godz. 17.00 połączona z różańcem fatimskim.
  12. Do chorych udamy się w sobotę od 8.30.
  13. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  14. PAN ORGANISTA będzie roznosił opłatki do Rodzin w Olchawie, Łomnej, Leksandrowej i Miejskich Pól od poniedziałku w godz. 8.00 do 16.00; zaś u PANA KOŚCIELNEGO w zakrystii nabywają opłatki mieszkańcy Kopalin i Nowego Wiśnicza. Niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Pana Kościelnego.
  15. Kręgi Domowego Kościoła zachęcają parafian do włączenia się w ogólnopolską Akcję „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki umieszczonej przy bocznym ołtarzu należy zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 XII.
  16. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabywać w przyszłą niedzielę na placu kościelnym /małe świece – ofiara min. 9 zł; duże – ofiara 25 zł/.
  17. Wyjazd do Parku Trampolin dzieci, które się zapisały – w sobotę /3 XI/ o godz. 8.00 z parkingu przy Starej Targowicy. Powrót ok. godz. 14.30.
  18. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej parafii organizuje konkurs: malowanie bombek choinkowych „Wiśnicz wczoraj i dziś”. Malowanie elementów architektury, legend i zasłużonych postaci dla Wiśnicza. Prace należy składać do 16 XII br. w przedsionku zakrystii do pudełka z napisem KONKURS. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  19. W związku z projektowaną rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Słonecznej, Ogrodowej i Żydowskiej w Nowym Wiśniczu, Urząd Miejski zaprasza mieszkańców w/w ulic na spotkanie z projektantami w/w sprawie w środę (30 XI) o 19.00 w sali widowiskowej MOK-u.
  20. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo zły pomysł; oraz jako dodatek – kalendarz ścienny na rok 2023. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”. …Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.