2. niedziela adwentu 4 XII 2022 r.

1. Caritas parafialna rozprowadza dziś Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na placu kościelnym /małe świece – ofiara min. 9 zł; duże – ofiara 25 zł/.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 1350 zł. i przelewem bankowym 6 Rodzin = 950 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy także za zaangażowanie
    w pomoc dla mieszkańców Ukrainy.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak…” codziennie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40. Lampiony roratnie można nabywać w zakrystii..
  5. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek– św. Mikołaja, biskupa; w środę – św. Ambrożego, biskupa; w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.30; 7.00 i 17.00. Adoracja w „Godzinie łaski” – w czwartek od 12.00 do 13.00.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  7. Poświęcenie medalików dla dzieci klas III (komunijnych) – w czwartek o godz. 17.00 w kościele.
  8. Spotkanie ze św. Mikołajem – w sobotę o godz. 9.00 w domu parafialnym: dla aspirantów, ministrantów i lektorów, a o godz. 10.00 dla: scholi, DSM i Ogniska misyjnego.
  9. 42 rocznica śmierci śp. † ks. Józefa Białki – w niedzielę. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  10. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na remont organów.
  11. Spotkanie Rodziców kl. III a i III b – w przyszłą niedzielę o godz. 10.10 w domu parafialnym, zaś dzieci kl. III a i III b w kościele o 10.10.
  12. Uroczyste włączenie chłopców w grono aspirantów – w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00.
  13. PAN ORGANISTA roznosi opłatki do Rodzin w Olchawie, Łomnej, Leksandrowej i Miejskich Pól od poniedziałku w godz. 8.00 do 16.00; zaś u PANA KOŚCIELNEGO w zakrystii nabywają opłatki mieszkańcy Kopalin i Nowego Wiśnicza. Niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Pana Kościelnego.
  14. Kręgi Domowego Kościoła zachęcają do włączenia się w ogólnopolską Akcję „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki umieszczonej przy bocznym ołtarzu należy zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 XII.
  15. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej parafii organizuje konkurs: malowanie bombek choinkowych „Wiśnicz wczoraj i dziś”. Malowanie elementów architektury, legend i zasłużonych postaci dla Wiśnicza. Prace należy składać do 16 XII br. w przedsionku zakrystii do pudełka z napisem KONKURS. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  16. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół; – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
  17. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.:  † Jan Mikulski z ul. Leszczyny, którego pogrzeb w poniedziałek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  18. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.