6. niedziela zwykła 12 II 2023 r.

1. We wtorek rozpoczęliśmy remont organów w naszym kościele. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel w minionym tygodniu: na tacę 10510 zł.; w kopertach 15 Rodzin = 2050 zł.; przelewem 14 Rodzin = 2200 zł. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy we wtorek – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Adoracja z okazji 16-go dnia miesiąca w czwartek od godz. 16.00.
  5. Zabawa karnawałowa dla wszystkich dzieci należących do grup parafialnych – w sobotę (18.02) w domu parafialnym od godz. 10.00 do 13.00. Mile widziane stroje karnawałowe i niech każdy przyniesie coś słodkiego.
  6. Zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Caritas Parafialną.
  7. NABOŻEŃSTWO 40 – GODZINNE rozpoczniemy w przyszłą niedzielę nieszporami o 16.30.
  8. Zwracamy się z prośbą, aby zwracać uwagę na osoby spożywające alkohol w rejonie Pomnika Chrystusa Króla i reagowanie poprzez przekazanie informacji telefonicznej na nr alarmowy 112. Ten teren został objęty zadaniem priorytetowym przez Dzielnicowego Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu ze względu na bliskość Przedszkola i wiernych przychodzących do kościoła i będzie kontrolowany przez podległych funkcjonariuszy.
  9. Sołtys Leksandrowej będzie roznosił podatkowe nakazy płatnicze we wtorek. Będzie możliwość wpłaty w domu podatnika.
  10. W najnowszym „GN” m.in.: dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych, gdzie chodzi nie tyle o zdrowie, ile o zbawienie; – w jaki sposób pogłębić lekturę Słowa Bożego; – o rekolekcjach “Winnica Racheli”; – o I edycji Studium Parafialnej Aktywności. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Trwajcie w miłości”.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Władysław Jawień z Olchawy i † Józef Mirek z Olchawy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.