5. Niedziela Wielkiego Postu 26 III 2023 r.

Informacje duszpasterskie

1. Baranki wielkanocne oraz świece „paschaliki” można nabyć w zakrystii.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont organów w kopertach 3 Rodziny = 650 zł. Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  4. Zachęcamy wszystkich, aby korzystać już ze spowiedzi św. w czasie nabożeństw i przystępować do Komunii Świętej, wypełniając w ten sposób przykazanie kościelne (okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej).
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W najbliższy piątek rozpoczniemy rekolekcje parafialne Drogą krzyżową do kościoła Chrystusa Salwatora /w Zakładzie Karnym/ o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi O. Antoni Zabawski, Redemptorysta. Program: ……….. z kartki.
  8. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
  9. Do chorych udamy się w sobotę: ks. Proboszcz i ks. Mariusz od godz. 8.30; ks. Mirosław i ks. Adrian od godz. 12.30.
  10. Przyszła niedziela – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św.
  11. Akcja Katolicka i Świetlica parafialna organizuje konkurs na największą i najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 11.00.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  13. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2022 – w czwartek o 16.00 na plebanii.
  14. Do chorych, których nie odwiedzamy w I soboty – udamy się w Wielki Poniedziałek od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  15. Policjanci apelują o ostrożność w związku z przypadkami oszustw z wykorzystaniem manipulacji polegającej na podszywaniu się pod osoby bliskie, np. na wnuczka lub pod osoby policjantów czy pracowników banków. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.
  16. W zakrystii można nabyć płytę „Krzyżu święty” z pieśniami wielkopostnymi naszego parafialnego chóru CANON w cenie 30 zł.
  17. Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Misterium Męki Pańskiej. Szczegóły w gablocie.
  18. W najnowszym „GN” m.in: – dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. Jest także Gość Extra w całości poświęcony relikwiom Męki Pańskiej (14 zł). Polecamy również „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  19. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Sławomir Nosek pochodzący z Leksandrowej i † Henryk Wierszelis z ul. Mickiewicza, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  20. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.