12. Niedziela Zwykła 25 VI 2023 r.

1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele.
  2. Ognisko misyjne rozprowadza dziś na placu kościelnym książki i albumy poświęcone pracy misyjnej z okazji 50-lecia tej posługi w naszej diecezji oraz dziennik z ubiegłorocznego stażu wolontariatu misyjnego.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 rodzin = 1000 zł; przelewem bankowym 2 rodziny = 500 zł. Bóg zapłać.
  4. Wyjazd dzieci i młodzieży na oazę parafialną będzie w nocy z poniedziałku na wtorek. Zbiórka na Starej Targowicy w poniedziałek o godz. 23.45.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – NMP Nieustającej Pomocy; w środę – św. Ireneusza; w czwartek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze). Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich p. Kościelnemu składamy najserdeczniejsze życzenia i otaczamy modlitwą.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o 18.00 msza św. i nabożeństwo do św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 msza św. z procesją i różańcem fatimskim.
  8. Do chorych udamy się w tym tygodniu wg następującego porządku: ks. Adrian i ks. Proboszcz – w piątek od 8.30; ks. Mirosław i ks. Mariusz – w sobotę od 8.30.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
  10. Koncert Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego oraz Chóru Canon z Nowego Wiśnicza – w przyszłą niedzielę /2.07/ o godz. 17.00 w naszym kościele. Zespoły zaśpiewają również podczas mszy św. Zapraszamy.
  11. „Prorok i femme fatale. Wiśnickie ścięcie św. Jana Chrzciciela” – Spotkanie autorskie z Tadeuszem Zatorskim, w czwartek /29.06/ o godz. 17.30 w Muzeum St. Fischera w Bochni.
  12. Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się dnia 9 lipca br.. Szczegółowe inf. w gablocie ogłoszeń.
  13. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – refleksje o Bogu Ojcu. Jest także wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka”, „Małego Gościa” i ”Trwajcie w miłości”. Są również kalendarze z Gościa Niedzielnego na 2024 rok.
  14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…