15. Niedziela Zwykła 16 VII 2023 r.

Informacje duszpasterskie

1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty podczas nabożeństw w kościele.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę.
  3. Składamy serdeczne podziękowania: a) dla p. Jacka Tomaszewskiego za skoszenie trawy wokół kościoła; b) dla p. Wiesława Mączki i Marka Wąsika za wykonaną nową instalację elektryczna do organów i na chórze; c) dla p. Lucjana Strońskiego za posługę w zakrystii. Bóg zapłać.
  4. Godzina Miłosierdzia z racji 16 dnia miesiąca – dziś od 16.00.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Szymona z Lipnicy; w sobotę – św. Marię Magdalenę.
  6. Dziś w Lipnicy Murowanej rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona. Centralna uroczystość w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Nasza parafia zaproszona jest, by pielgrzymować do Lipnicy we środę na Mszę św. o godz. 19.00. Wyjście z naszego kościoła w środę o godz. 16.00. Zapraszamy zwłaszcza młodzież do udziału w pieszej pielgrzymce. Szczegółowy program odpustu jest umieszczony na plakatach.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową
    o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę są poprzez formularz online znajdujący się na stronie internetowej parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przedpielgrzymkowe
    w niedzielę 6 sierpnia po mszy św. o godz. 14.30.
  9. Pielgrzymka Radia Maryja do Warszawy i Torunia w dn. 3 – 5 VIII br. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  10. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego; – o przyczynach i konsekwencjach zamieszek we Francji. Jest także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, „Mały Gość” i ”Trwajcie w miłości” oraz kalendarz z Gościa Niedzielnego na 2024 rok.
  11. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Maria Michałek z ul. Pogodnej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…