28. Niedziela Zwykła 15 X 2023r.

1. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin – dzisiaj na placu kościelnym. Bóg zapłać za każdy dar.
  2. Dziś po mszy św. o 11.00 przejście do pomnika św. Jana Pawła II na Placu kościelnym: wspólna modlitwa i śpiew „Barki”.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – dzisiaj po wieczornej mszy św. w domu parafialnym.
  4. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu w kopertach 3 Rodziny = 500 zł. i przelewem bankowym 14 Rodzin = 2300 zł. Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00; a w niedzielę po mszy św. wieczornej. W zakrystii można zgłaszać grupy do prowadzenia modlitwy różańcowej.
  6. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz dzieci, młodzież i rodziców na modlitwę w intencji nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Teresy od Jezusa; w środę – św. Jadwigę Śląską; w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek – św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia; w przyszłą niedzielę – św. Jana Pawła II i Światowy Dzień Misyjny. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby misji.
  8. Adoracja z okazji 16 dnia miesiąca – w środę od godz. 16.00.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, połączona z modlitwą różańcową. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Spotkanie rodziców dzieci kl. III: a, b, c przygotowujących się do pełnego udziału we Mszy św. – w przyszłą niedzielę o 10.00 w domu parafialnym, dzieci komunijnych w kościele na godz. 10.00. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  11. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). W wypominkach rocznych wypisujemy zmarłych z najbliższej rodziny (współmałżonków, rodziców, rodzeństwo), natomiast w wypominkach listopadowych wymieniamy zmarłych z bliższej lub dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Bardzo prosimy o czytelne pismo.
  12. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: czy dzieci nienarodzone, które umarły bez chrztu świętego, trafią do raju. Jest również „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”, „Świat Misyjny”, „Misje Dzisiaj” i „Trwajcie w miłości” oraz „GOŚĆ Extra”, w całości poświęcony osobie bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce.
  13. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Jan Kuras ze Starego Wiśnicza. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła…
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.