II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

Wprowadzenie do liturgii

Na Górze Tabor Jezus przemienił się wobec uczniów, aby umocnić ich wiarę i uchronić ich przed zgorszeniem krzyża. Niech nasz udział w Eucharystii będzie także dla nas umocnieniem, zwłaszcza w ciężkich sytuacjach naszego życia.

Przeżywamy dziś Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny – dziś na placu kościelnym, którą prowadzi Ognisko Misyjne i Szkolne Koło Caritas. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  3. Można nabyć płytę z pieśniami wielkopostnymi w wykonaniu naszego chóru „Canon” – dziś po mszy św. o 7.45; 9.00 i 11.00 w cenie 25 zł.
  4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII – dziś po Mszy wieczornej w kościele.
  5. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 Rodziny (500 zł.); przelewem 4 Rodziny (600 zł.). Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św.. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św.
  7. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy po zakończeniu II wojny światowej byli Niezłomni w walce o prawdziwą suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny – w poniedziałek.
  8. W liturgii Kościoła obchodzimy w czwartek – święto św. Kazimierza. Wszystkim Solenizantom, wśród nich s. Kazimierze i ks. Adrianowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz obfitości Bożych łask.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Spowiedź św. przed I piątkiem:

– dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 16.00.

– dorośli – w piątek w czasie nabożeństw.

– w Połomiu Dużym – we środę o godz. 16.00.

1. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  2. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
  3. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. W Połomiu Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy uczniów klas VII SP w ramach przygotowania do bierzmowania.
  4. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  5. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 Msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
  6. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2020 – w czwartek o 16.00 na plebanii.
  7. Można nabywać baranki oraz świece wielkanocne tzw. „paschaliki” – w zakrystii. Ofiara: 6 zł.
  8. Organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „SPAR”, „Groszek”, „Delikatesy Centrum”, „Lewiatan”. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe: mąkę, makaron, cukier, olej, konserwy itp.
  9. W najnowszym „GN” m.in.: – druga część rekolekcji wielkopostnych; – o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw; – o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  10. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. † Regina Capik z Kopalin. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu.