Niedziela Świętej Rodziny 26 XII 2021 r.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Prosimy o zastosowanie się do nowych wytycznych, dotyczących osób niezaszczepionych. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 300 zł. i przelewem bankowym 2 Rodziny = 350 zł. Bóg zapłać.
  3. Wyrażamy słowa wdzięczności za udział w spowiedzi i komunii św. z racji Świąt i godne ich przeżywanie. Dziękujemy:
    – wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach roratnich, szczególnie dzieciom z lampionami;
    – za estetyczne przystrojenie kościoła i przygotowanie szopki: siostrom zakonnym i osobom pomagającym (Paweł Janisz, Mateusz Cholewa, Bartek Rojek, Wojciech Panna) oraz Andrzejowi Pietrasowi;
    – p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość w kościele;
    – p. Organiście, p. Katarzynie Adamczyk, scholii i chórowi „Canon” za przygotowanie kolęd; aspirantom, lektorom, ministrantom i kantorom; DSM-owi; Grupie Misyjnej; Księżom Wikariuszom i Ks. Andrzejowi Mikulskiemu za pomoc w spowiedzi św.
  4. Od dzisiaj ministranci i lektorzy będą rozprowadzać na placu kościelnym butelki z wodą święconą do pokropienia mieszkań i domów. Składane przy tej okazji do puszek dobrowolne ofiary to wyraz naszej wdzięczności za całoroczną posługę chłopców przy ołtarzu.
  5. W poniedziałek zakończenie kursu ALPHA w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na wspólną mszę o godz. 17.00
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Apostoła i Ewangelistę – po mszach św. poświęcenie i kosztowanie wina; we wtorek – Świętych Młodzianków, męczenników.
  8. W piątek wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie Starego Roku. Msze św. dziękczynno-przebłagalne o godz. 15.00 i 17.00, a w Połomiu D. o godz. 16.00. Ks. Biskup Ordynariusz udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej dyspensy w piątek od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
  9. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.
  10. Kolędnicy misyjni będą zbierać do puszek ofiary na pomoc dzieciom z krajów misyjnych w Uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia.
  11. Można jeszcze nabyć Jubileuszowy album Chóru „Canon” – w zakrystii lub u członków chóru.
  12. Program „Mszy kolędowych”, który jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii: …………………. Zapraszamy w danym dniu rodziny z poszczególnych odcinków kolędowych na mszę św., podczas której każda rodzina otrzyma również specjalnie przygotowany obrazek z modlitwą błogosławieństwa domu i rodziny.
  13. W najnowszym numerze „GN” – wydanie dwutygodniowe w cenie 10 zł. a w nim płyta z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do Gościa. Jest też „MGN”, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.
  14. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Andrzej Piękoś pochodzący z Nowego Wiśnicza. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.