18 Niedziela zwykła: 6 – 13 VIII 2023 r.

1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty podczas nabożeństw w kościele.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00.
  3. W Królówce dzisiaj Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma o godz. 11.00.
  4. Spotkanie przedpielgrzymkowe Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – dziś w Bochni po mszy św. o godz. 14.30.
  5. Dziękujemy p. Jackowi Tomaszewskiemu za wykoszenie trawy w obejściu kościoła. Bóg zapłać.
  6. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ostatnim tygodniu: w kopercie 4 rodziny = 600 zł.; przelewem bankowym 7 rodzin = 900 zł. Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – we wtorek św. Dominika; – w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein); – w czwartek św. Wawrzyńca; – w piątek św. Klary.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  9. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Krzysztof Mirek, proboszcz z Chojnika. Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w Chojniku z tej racji, że nasza Parafia jest z ustanowienia ks. Biskupa Ordynariusza Parafią Patronacką.
  10. Finisaż wystawy malarstwa i rzeźby wiśnickich artystów – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Galerii „Stara dzwonnica”.
  11. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej; – o współczesnych eremitach; – o tym jak działa błogosławieństwo. Jest także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, „Mały Gość” i Trwajcie w miłości”.

Zapraszamy do przeczytania artykułu pt. „Wizyta w pracowni organmistrzowskiej” o remoncie organów w naszym kościele. Wizyta w pracowni organmistrzowskiej – Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu (parafiawisnicz.pl)

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli. Szczęść Boże.