1. Niedziela Adwentu 3 XII 2023 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 1 Rodzina = 100 zł; przelewem bankowym 8 Rodzin 1150 zł. Bóg zapłać.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Franciszkowy plac budowy..” codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40. Lampiony roratnie można nabywać w zakrystii.
  5. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Mikołaja, biskupa; w czwartek – św. Ambrożego, biskupa; w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o
    6.30; 7.00 i 17.00. Adoracja w „Godzinie łaski” – w piątek od 12.00 do 13.00. W tym dniu z racji święta nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na mszy św. o 17.00.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  7. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
  8. Spotkanie Akcji Katolickiej – w czwartek po roratach na plebani.
  9. Spotkanie ze św. Mikołajem – w sobotę o godz. 9.00 w domu parafialnym: dla aspirantów, ministrantów, lektorów i Ogniska misyjnego, a o godz. 10.00 dla: scholi, DSM i SKC.
  10. Spotkanie uczniów klas VIII SP i rodziców w ramach przygotowania do bierzmowania – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  11. Składka w przyszłą niedzielę (na tacę i w kopertach) na spłatę za remont dachu na domu parafialnym.
  12. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3a i 3b w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. 3a i 3b zapraszamy do kościoła o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  13. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabywać w przyszłą niedzielę na placu kościelnym /małe świece – ofiara min. 9 zł; duże – ofiara 25 zł/. O rozprowadzanie świec WDPD prosimy Caritas parafialną.
  14. Rodziny Domowego Kościoła będą przeżywać w naszej Parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty – w przyszłą niedzielę.
  15. PAN ORGANISTA będzie roznosił opłatki do Rodzin w Olchawie, Łomnej, Leksandrowej i Miejskich Pól od poniedziałku w godz. 8.00 do 16.00; zaś u PANA KOŚCIELNEGO w zakrystii nabywają opłatki mieszkańcy Kopalin i Nowego Wiśnicza. Niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Pana Kościelnego.
  16. TMW zaprasza na wykład pt. „Klasztor Karmelitów Bosych od 1630 roku do czasów współczesnych” – w piątek o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK-u.
  17. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: jak pomagać niepełnosprawnym i czy w polityce zagranicznej możliwe jest porozumienie rządu i opozycji. Jest też „Trwajcie w miłości”, „MGN”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Gość Niedzielny – Historia Kościoła”.
  18. Modlitwa do św. Michała Archanioła…