19. Niedziela Zwykła – 13 VIII 2022 r.

Informacje duszpasterskie

1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  2. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na budowę kościoła w Chojniku.
    Dziękujemy także za ofiary złożone w minionym tygodniu na wzmocnienie fundamentów 10760zł; w kopertach 12 rodzin 2300zł i przelewem bankowym 13 rodzin 2150zł. Bóg zapłać.
  3. We wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Odpust w naszej parafii oraz Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa Ks. Prał. Tadeusza Bukowskiego. Jest to również 103. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Połomiu Msza św. o 8.00. Kazania wygłosi o. Lachowicz – redemptorysta. Suma odpustowa o godz. 11.00 z udziałem delegacji z wieńcami dożynkowymi w asyście Orkiestry OSP ze Starego Wiśnicza. Po Sumie o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych, bochnów chleba, bukietów ziół i kwiatów. Do udziału zapraszamy Chór „Canon”; scholę parafialną, DSM, Straż Pożarną, Poczty Sztandarowe. Prosimy Rodziców o przygotowanie w strojach krakowskich dziewcząt do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; asystę do feretronów i chorągwi; dzieci w strojach komunijnych. Na Rynku: Jarmark „Wiśnickie specjały” od godz. 15.00.
  4. Spowiedź św. przed odpustem parafialnym ku czci Wniebowzięcia NMP – w poniedziałek od 16.30 – do 18.00 z udziałem księży z Dekanatu.
  5. Msza św. w int. mieszkańców Leksandrowej – w Odpust (15 VIII) o godz. 9.00.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w środę od godz. 17.00, zakończona poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, w czwartek – św. Jacka.
  8. 41. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, rozpocznie się w czwartek  Eucharystią o godz. 6:30, sprawowaną na placu Katedralnym w Tarnowie.
  9. Nasz parafialny Chór Canon wyjeżdża do Paryża na Międzynarodowy Festiwal Chórów, by tam koncertować i reprezentować naszą miejscowość. Zbiórka do puszek na pokrycie transportu odbędzie się we wtorek 15.VIII. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
  10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymki: a) do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 18 VIII (piątek) b) oraz do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 21 VIII (poniedziałek). Szczegóły w gablocie.
  11. Nocna Piesza Pielgrzymka z Bochni do Pasierbca wyruszy na pielgrzymi szlak z Bochni – parafii św. Pawła 26 VIII o 22:30. Szczegóły w gablocie.
  12. Finisaż wystawy malarstwa i rzeźby wiśnickich artystów – dzisiaj o godz. 16.00 w Galerii „Stara dzwonnica”. Zapraszamy.
  13. W najnowszym numerze „GN” m.in.: podsumowanie ŚDM w Lizbonie.
  14. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Władysława Wąchała. Ks, Proboszcz dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie jego Mamy, a także wszystkim parafianom za modlitwę i zamówione Msze Święte. Polecajmy + Władysławę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…