2. Niedziela Adwentu 10 XII 2023 r.

Informacje duszpasterskie

1. Caritas parafialna rozprowadza dziś Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na placu kościelnym /małe świece – ofiara min. 9 zł; duże – ofiara 25 zł/.
  2. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3a i 3b w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – dzisiaj o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. 3a i 3b zapraszamy do kościoła o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  3. Spotkanie uczniów klas VIII SP i rodziców w ramach przygotowania do bierzmowania – dzisiaj o godz. 18.00
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 330 zł. i przelewem bankowym 12 Rodzin = 2150 zł. Bóg zapłać.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Franciszkowy plac budowy..” codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 16.40. Lampiony roratnie można nabywać w zakrystii.
  6. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Łucję dziewicę i męcz. W tym dniu modlitwami obejmujemy także ofiary stanu wojennego; w czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana.
  7. 43. rocznica śmierci śp. † ks. Józefa Białki – w poniedziałek, a 15. rocznica śmierci śp. † ks. Józefa Strugały – w sobotę. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  8. Spotkanie Caritas parafialnej – w środę o godz. 16.00 na plebani.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 i msza św. roratnia.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w sobotę od godz. 16.00.
  11. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3c i 3d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. 3c i 3d zapraszamy do kościoła o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00
  12. PAN ORGANISTA roznosi opłatki do Rodzin w Olchawie, Łomnej, Leksandrowej i Miejskich Pól od poniedziałku w godz. 8.00 do 16.00; zaś u PANA KOŚCIELNEGO w zakrystii nabywają opłatki mieszkańcy Kopalin i Nowego Wiśnicza. Niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Pana Kościelnego.
  13. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej parafii organizuje konkurs: malowanie bombek choinkowych o tematyce: „Historia Nowego Wiśnicza – zabytki i legendy” lub „Wiśnicz – moje miasto przyszłości”. Prace należy składać do 20 XII br. w przedsionku zakrystii do pudełka z napisem KONKURS. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  14. TMW zaprasza na wykład prof. Czesława Dźwigaja pt. „Mój Wiśnicz” – w poniedziałek (11 XII) o godz. 18.30 w Liceum Plastycznym.
  15. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: wywiad z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie. Jest też „Trwajcie w miłości”, „MGN”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i nowość: dwumiesięcznik „Gość Niedzielny – Historia Kościoła”.
  16. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.:  † Maria Dudek z Królówki – Granice; † Adam Jajeśnica z Leksandrowej-Guszko i † Marek Koster z ul. Kilińskiego, którego pogrzeb w środę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.