20. Niedziela Zwykła 20 VIII 2023 r.

1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  2. Zbiórka do puszek na placu kościelnym prowadzona przez Caritas parafialną jest przeznaczona na pomoc dla Słowenii zmagającej się ze skutkami kataklizmu powodzi. Bóg zapłać za każdy gest solidarności i ofiarności.
  3. Wyrażamy wdzięczność za duchowe przygotowanie oraz przeżycie Odpustu i Jubileuszu kapłaństwa przez spowiedź i komunię św. Dziękujemy p. Organiście Krzysztofowi; p. Katarzynie Adamczyk z Chórem „Canon”; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz dzieciom w strojach komunijnych; niosącym sztandary i feretrony; DSM-owi; LSO; p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość świątyni. Pawłowi Janisz i Jackowi Tomaszewskiemu za prace w obejściu świątyni, Pani przynoszącej kwiaty do kaplicy Miłosierdzia. Bóg zapłać Paniom pracującym w kuchni. Słowa podziękowania dla twórców wieńców dożynkowych mieszkańcom: Kopalin, Leksandrowej, Łomnej, Połomia Dużego, Kobyla, Królówki i Muchówki. Zachęcamy do zobaczenia wieńców żniwnych znajdujących się na stopniach ołtarza.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny = 350 zł. i przelewem 4 rodzin = 600 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy także za złożone ofiary dla parafialnego Chóru CANON.
  5. Na Pasierbcu trwa odpust ku czci MB Pocieszenia. Szczegółowy program odpustu w gablocie.
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa X, we wtorek – NMP Królowej, w czwartek – św. Bartłomieja, w sobotę – NMP Częstochowskiej.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45 i nabożeństwo do św. Ojca Pio.
  8. Nocna Piesza Pielgrzymka z Bochni do Pasierbca wyruszy na pielgrzymi szlak
    z Bochni – parafii św. Pawła 26 VIII o 22:30. Szczegóły w gablocie.
  9. Nasz chór „Canon” wyjeżdża w tym tygodniu na Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy do Paryża. Życzymy powodzenia w Festiwalu i wspieramy modlitwą wszystkich chórzystów.
  10. W najnowszym numerze „GN” m.in.: internetowe łańcuszki modlitewne i nauczanie suspendowanych kapłanów – dlaczego tak łatwo dajemy się nabrać?
  11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…