22. Niedziela Zwykła 3 IX 2023 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ostatnim czasie: w kopertach 3 rodziny = 1200 zł.; przelewem bankowym 19 rodzin = 3350 zł. Bóg zapłać.
  3. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego – w poniedziałek:
    – Szkoła Podstawowa: kl. IV – VIII oraz Liceum Plastyczne – o godz. 8.00;
    – w Połomiu Dużym – o godz. 9.00;
    – Szkoła Podstawowa kl. 0 – III o godz. 9.30.
    Można będzie zakupić zamówione katechizmy dla dzieci od zerówki do klasy 8 przy wejściu na nowe skrzydło szkoły w godz. od 7:30 – 8:00 przez pierwszy tydzień nauki.
  4. Uroczyste otwarcie Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Wiśniczu i inauguracja roku szkolnego – w poniedziałek o godz. 13.00 w sali gimnastycznej SP.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – Narodzenie NMP – głównej patronki diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy św.. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  7. W I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 17.00.
  8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – w piątek o godz. 19.00 na plebanii.
  9. Uroczystość 75-lecia OSP w Połomiu Dużym – w sobotę. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 16.00 w kaplicy.
  10. Spotkania:
    Grupa Apostolska i chętna młodzież z klas 7 i 8 szk. podst. oraz starsi w każdy piątek o 19.00;
    Ognisko Misyjne i chętni nowi kandydaci – w piątek o godz. 18.00;
    aspiranci chłopcy z klas III i wszyscy chętni, którzy pragną zostać ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii;
    ministranci – w sobotę o 9.00, lektorzy o 10.00;
    Chór CANON – w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
    dzieci z kl. IV-tych i wszystkie chętne zapraszamy do utworzenia kolejnej Dziecięcej Róży Różańcowej. Zapisy u ks. Adriana.
    ognisko dla scholi, Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz chętnych pragnących się włączyć do tych grup będzie w sobotę o godz. 10.00 na parkingu za plebanią.
  11. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na planowany konieczny remont dachu na domu parafialnym: więźby dachowej i wymianę pokrycia.
  12. Rekrutacja na 5-letnie studia magisterskie z teologii oraz 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie trwa do 18 września br.. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegóły na stronie wydziału.
  13. Towarzystwo Miłośników Wiśnicza zaprasza na wykład dr Piotra Wierzbickiego pt. „W 80. rocznicę ucieczki z Auschwitz” – w poniedziałek o godz. 18.30 w sali dawnego kina „Szreniawa”.
  14. Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza na „Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego” w dniach 8–10 IX br. W programie min. bezpłatne zwiedzanie zabytków, spacery tematyczne i inne wydarzenia towarzyszące. Szczegóły na stronie: www.zabytki.powiatbochenski.pl.
  15. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzież oraz jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach. Jest też „Promyczek Dobra”, „Mały Gość” i „Trwajcie w miłości”.
  16. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Zdzisław Śmiałek z Leksandrowej. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….