23. Niedziela Zwykła – XIII Tydzień Wychowania w Polsce 10 IX 2023 r.

1. W miniony poniedziałek rozpoczęły się prace organmistrzów związane z instalacją elementów organowych na chórze: montowanie wiatrownic, miechów, I manuału, przekaźników (tzw. relajsy) oraz nowych listw z elektromagnesami. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 1 rodzina = 100 zł.; przelewem bankowym 9 rodzin = 1550 zł. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – św. Jana Chryzostoma; w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w sobotę – św. Korneliusza.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  5. Spotkanie Ogniska Misyjnego i chętnych kandydatów – w piątek o godz. 18.00 w domu parafialnym.
  6. Spotkanie Grupy Młodzieżowej – w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  7. Spotkanie chłopców z kl. III oraz wszystkich, którzy pragną być ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii.
  8. Uczniów kl. 8. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na msze św. – w piątek /15 IX/ o godz. 18.00.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w sobotę od godz. 17.00.
  10. Spotkanie rodziców dzieci kl. III a i III b przygotowujących się do pełnego udziału we mszy św. – w przyszłą niedzielę o 10.15 w domu parafialnym. Zaś dzieci z kl. III a i III b – zapraszamy o godz. 10.15 do kościoła. Po spotkaniu msza św. Rodzinna o godz. 11.00. Bardzo prosimy o obecność Rodziców i dzieci.
  11. Kurs „MARIA MAGDALENA”, czyli weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku odbędzie się w dn. 22 – 24 września w Domu z Duszą w Bochni przy ul. Czackiego 3. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie FB Wspólnoty „Strumienie Wody Żywej”. Serdecznie zapraszamy.
  12. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /30 zł/.
  13. Przyjmowanie 3 raty podatku od mieszkańców Nowego Wiśnicza: od poniedziałku do czwartku /11-15 IX/ w godz. 9.00-14.00 w piwnicach Ratusza Miejskiego; zaś w Kopalinach w czwartek /14 IX/ od 18.00 do 20.00 w świetlicy wiejskiej. Zebranie wiejskie w Kopalinach – we wtorek /12 IX/ o godz. 18.00 w Świetlicy, a zebranie wiejskie w Leksandrowej – w przyszłą niedzielę /17 IX/ o godz. 16.00 w Świetlicy.
  14. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. Jest też „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  15. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …